Ovlivňování závodů nebudou diváci akceptovat, říká majitel Red Bullu

Dietrich Mateschitz se veřejně postavil proti týmovým příkazům. Formule 1 je podle něj především o závodech, v kterých by měli vyhrávat ti nejlepší jezdci vlastními silami.
Ovlivňování závodů nebudou diváci akceptovat, říká majitel Red Bullu

"Formule 1 zůstává sportem, v kterém by měli vítězit ti nejlepší," řekl majitel týmů Red Bull Racing a Toro Rosso pro Der Spiegel. "Moc, její zneužívání, politiku a manipulaci musíme udržet co nejdál. Neměli bychom zapomínat na ducha minulých let."

"Pořád je to: ´Předjeď mě, pokud to dokážeš,´ a ne: ´Pusť mě, protože jsem dobrý.´ Závody musí zůstat závody. Ovlivňování a nepochopitelné tresty podle mě představují největší nebezpečí a diváci je nebudou akceptovat."

Red Bull má letos šanci získat oba tituly, přičemž v poháru jezdců má ve hře Marka Webbera i Sebastiana Vettela. Ačkoliv Mateschitz nedávno prohlásil, že je Vettel zřejmě trochu rychlejší, teď uvedl, že jsou oba piloti stejně rychlí. "Oba jsou velmi silní a odhodlaní uspět. Srovnávat, kdo je lepší, není možné," dodal.

Diskuze (154) Další článek: O financování okruhu v Jeongamu se začala zajímat místní vláda
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10