Otevřený dopis prezidenta Ferrari fanouškům

Drazí přátelé, od stále bolestivého zklamání z výsledku právě uběhlé sezony uběhlo již několik dnů. Chtěl bych k Vám promluvit.
Otevřený dopis prezidenta Ferrari fanouškům

Stejně jako Vy a celý tým jsem po sobotní kvalifikaci cítil, přestože nás v průběhu sezony mnozí odepisovali, že jsme našemu cíli blíž než kdy jindy.

Bohužel, špatné zhodnocení klíčové situace závodu ovlivnilo náš výsledek a zabránilo nám v zisku mistrovského titulu. Ani pět úžasných vítězství Fernanda a týmu Ferrari nestačilo k dosažení našich cílů. Takový je ale zákon sportu.

Nicméně si myslím, že všem, kteří po celou sezonu tak tvrdě pracovali, mám na mysli techniky, mechaniky, jezdce a další zaměstnance, je potřeba poděkovat. Poděkovat za odhodlání, nasazení a schopnosti, které každý z nich projevil. Osobně jsem jim poděkoval v neděli přímo na trati a včera v továrně. Dnes bych tak rád učinil společně s našimi fanoušky. Zakončení sezony neproběhlo ve stejně vzrušujícím duchu, jako zbytek sezony, kde jsme hráli důležitou roli ve velké honbě za úspěchem. Konečný výsledek proto zanechává o to hořčí pocit v ústech.

Z celého srdce bych také chtěl poděkovat všem Vám, kdo jste za námi stáli, podporovali nás, radovali se s námi, dodávali nám vzpruhu, či nás vášnivě kritizovali ve snaze vybičování k lepším výkonům. To všechno jsou charakteristiky těch, kdo milují Ferrari. Právě v podobných nelehkých chvílích člověk pozná pravé fanoušky. Vás.

Obdržel jsem mnoho povzbuzujících zpráv, které jen posilují naši touhu se vzchopit. Všichni se chceme vrátit zpět na trať a vrátit soupeřům úder. Musíme ale počkat až na start příštího ročníku. Mezitím budeme houževnatě pracovat na voze pro rok 2011. Tým, fanoušci, tedy my všichni, máme totiž pro příští rok jediný cíl - na start prvního závodu postavit vítězný vůz.

Všem Vám děkuji, Forza Ferrari!

Luca di Montezemolo

Diskuze (260) Další článek: Výkonnost vozu formule 1 je neuvěřitelná, říká po testu Josef Král
16:40 | Divák narušil přenosy F1 po celém světě. Mňoukáním imitoval zvuk formulí odkaz
15:04 | Závod šampionů bude v roce 2019 v Mexiku.
21. října | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
21. října | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.

GP Mexika 2018

Pátek 26. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 27. října 2018
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 28. října 2018
Závod 20.10