Otec Lewise Hamiltona nesouhlasí s restartem sezóny F1

Otec Lewise Hamiltona Anthony není nadšený z toho, že se má v červenci znovu rozběhnout sezóna formule 1. Podle něj se mělo počkat.
Otec Lewise Hamiltona nesouhlasí s restartem sezóny F1

Situace okolo koronaviru se v Evropě pomalu uklidňuje a státy rozvolňují opatření. Ve Velké Británii ale zůstává situace stále vážná. Každý den přibývá přes 1000 nakažených a počet mrtvých už přesáhl hranici 40 tisíc.

Anthony Hamilton si myslí, že se mělo s návratem k motorsportu počkat. Nemá obavy z bezpečnosti, připadá mu to spíše neetické.

Kalendář F1 2020

Kalendář F1 2020

„Měli bychom mít trpělivost a úctu a počkat do doby, než počet nových případů koronaviru klesne na nulu, takže klíčoví pracovníci (ve zdravotnictví) mohou jít domů, relaxovat a také si mohou užívat sledování sportu,“ řekl Hamilton pro ITV News.

„Chápu, že se musíme vrátit k podnikání co nejdříve, ale mělo by to být co nejbezpečnější a mělo by jít pouze o nezbytné podnikání.“

„Motorsport je celosvětový sport s globální fanouškovskou základnou. Nyní není čas obrátit se zády k těm, kteří se nemohou zúčastnit, nebo přijít a dívat se. Nyní je čas, abychom si počkali, byli trpěliví a podporovali je. Pokud nemáme fanoušky, nemáme sport a právě teď naši fanoušci bojují v první linii a zachraňují tak životy našich fanoušků.“

Nedodržujete karanténu? Jste sobci, vzkazuje Hamilton

Nedodržujete karanténu? Jste sobci, vzkazuje Hamilton

Podle Anthonyho Hamiltona sice počet mrtvých klesá, ale stále jde o vážnou hrozbu. Navíc by pro něj bylo nepříjemné si užívat Lewisovy závody a úspěchy v současné situaci.

„Nechtěl bych se dívat na televizi a fandit, zatímco tisíce lidí umírají na virus. Život a sport jsou důležité a jsou pro každého, takže bychom to měli trochu respektovat tím, že budeme trpěliví. Dobré dny se vrátí, ale spěch to jen zhorší.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Leclerc je kombinací Schumachera a Räikkönena

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00