Otec a syn Magnussenovi či Kubicův debut. Bývalí piloti F1 na startu v Le Mans

Rok co rok láká 24 hodin Le Mans celou řadu bývalých pilotů formule 1 a letošní 89. ročník není výjimkou. Někteří už jsou na trati La Sarthe starými mazáky, na některé však čeká premiéra…
Otec a syn Magnussenovi či Kubicův debut. Bývalí piloti F1 na startu v Le Mans | Foto: WEC

Kamuj Kobajaši (Toyota GR010 Hybrid #7; LMP 1)

Kamuj Kobajaši je u továrního týmu Toyota jedním z několika jezdců se zkušenostmi z formule 1. Vítěz závodu GP2 debutoval v „královně motorsportu“ v roce 2009 a jeho poslední sezónou se stal rok 2014. Ve formuli 1 vystřídal stáje Panasonic Toyota Racing, BWM, Sauber a Caterham. Největšího úspěchu v F1 se dočkal v roce 2012, kdy s monopostem Sauber obsadil třetí místo ve své domácí japonské grand prix. Ve WEC debutoval v roce 2013 u Ferrari a od roku 2016 je nepřetržitě členem továrního týmu Toyota v LMP 1. V Le Mans dojel nejlépe druhý v letech 2016, 2018 a 2019. Jako „správný Japonec“ Kobajaši pochopitelně vyzkoušel i série Super Formula a Super GT.

V sezóně WEC 2021 vyhrál Kobajaši spolu s Mikem Conwayem a Jose Mariou Lopezem závod v Monze. Ve Spa byla posádka „sedmičky“ třetí, v Portimau druhá a po Kobajašiho zisku bodu za pole position v Le Mans ztrácí v šampionátu 5 bodů na sesterskou posádku vozu #8.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Toyota Gazoo Racing
Další článek: Pokud mě to baví, je můj výkon lepší, říká Sainz. S týmovými kolegy se snaží vycházet

Témata článku: , , ,