Osud Renaultu v letošní sezóně záleží na novém jezdci, přiznává Lopez

Majitel týmu Renault Gérard Lopez navštívil Roberta Kubicu a byl potěšen jeho zlepšujícím se stavem. Pokud se polský pilot letos nevrátí, musí tým vsadit na jiného zkušeného závodníka.
Osud Renaultu v letošní sezóně záleží na novém jezdci, přiznává Lopez

"Podle toho, co jsem slyšel od doktorů, se pooperační stav vyvíjí dobře," řekl Lopez pro IVG. "Situace je lepší, než jsem očekával, ale ta nehoda nás hodně vystrašila. Můžu říct, že se cítím lépe teď, když jsem ho viděl. Robert je pro nás velkou ztrátou, která nás nutí přehodnotit naše plány. Teď musíme vyvinout maximální úsilí, abychom podpořili náš tým. Je to těžká doba."

I když se Kubicův stav vyvíjí pozitivně, podle dosavadních poznatků lékařů lze jen těžko očekávat jeho návrat na závodní tratě v letošní sezóně. Renault má vysoké ambice, proto potřebuje zkušeného náhradníka.

"Nemůžeme zatím vědět, jestli a kdy se Robert vrátí na trať," přiznal Lopez. "Takže musíme být opatrní a počkat, jak se bude jeho stav vyvíjet. Ale můžu říct, že má Robert velmi silný charakter a chce se k soutěžení vrátit co nejdříve."

"Pokud bude Robertova rekonvalescence trvat dlouho a v této sezóně se nevrátí, spolehneme se na zkušeného jezdce. Osud naší sezóny bude záležet na tomto novém jezdci. Samozřejmě musíme vzít v potaz, co se bude dít v následujících testech. Bez Roberta je těžké to předpovídat. Určitě vsadíme na jezdce, který je schopný vyhrát šampionát."

Od čtvrtka budou týmy testovat v Jerezu a očekává se, že Renault do té doby náhradníka neoznámí, spíš vedle Petrova nasadí Sennu nebo Grosjeana.

Diskuze (192) Další článek: Novým týmům se KERS nevyplatí, letos budou závodit bez něj
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.