Osud GP USA by měl být znám do konce února

Pořadatelé se potýkají se sníženým příspěvkem ze státní kasy.
Osud GP USA by měl být znám do konce února

Předseda okruhu Circuit of the Americas Bobby Epstein se nechal slyšet, že do konce února potvrdí, zda se letos pojede Velká cena USA.

Epstein v listopadu minulého roku připustil, že nad budoucností závodu visí otazník, jelikož vláda státu Texas oznámila, že výrazně sníží svůj finanční příspěvek.

Zatímco však Epstein dva měsíce dozadu nad situací kolem závodu pochyboval, šéf formule 1 Bernie Ecclestone se nedávno vyjádřil pozitivněji, když řekl, že si je naprosto jistý, že velká cena v USA proběhne.

Epstein Ecclestonovo tvrzení komentoval slovy: „Já jeho optimismus sdílím. My všichni chceme, aby to dopadlo a obvykle, když to takhle je, věci se podaří.

Já v tuto chvíli rozhodně nemohu nic potvrdit, ale v horizontu příštích 30 dní něco rozhodně bude. Určitě budeme znát odpověď před koncem února.“

Texas původně při podpisu smlouvy před prvním závodem v roce 2012 organizátorům závodu přislíbil 25 milionů dolarů ročně na dobu deseti let.

Nyní však používá odlišný vzorec pro výpočet ekonomického dopadu závodu na tamní region, což vedlo ke snížení příspěvku na 19,5 milionu dolarů.

Situaci neprospěl ani klesající prodej vstupenek, který navíc podpořil loňský ročník, ve kterém kvůli silným bouřkám diváci v některých částech víkendu nemohli být vpuštěni na okruh.

Epstein však dodává: „Jsme hrdí na to, čeho jsme tu dosáhli. Čas utekl poměrně rychle, tohle bude náš jubilejní pátý ročník a nikdo o něj nechce přijít.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: FIA potvrdila časy startů závodů pro letošní rok

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10