Ostatní mávali, on studoval. Alonso prozradil okolnosti svého dobrého startu

Fernando Alonso prozradil pozadí svého dobrého startu v Miami.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Ostatní mávali, on studoval. Alonso prozradil okolnosti svého dobrého startu | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Fernando Alonso předvedl jeden ze svých tradičních dobrých startů. Jedno místo získal po startu z 11. pozice zadarmo, protože Lance Stroll startoval po technických problémech z boxů. Na startu ale pak zdolal Cunodu, Norrise a Hamiltona. V posledním případě došlo ke kontaktu, který se ale obešel bez následků.

„Měl jsem dobrý start, pak jsem se rozhodl jet v první zatáčce po vnější straně,“ vysvětlil Alonso, kterého cituje Motorsport.com.

„Viděl jsem to na přehlídce jezdců. Dnes to byla nejpomalejší přehlídka jezdců vůbec. Díky tomu jsme zastavili na vnější straně první zatáčky, takže jsem se asi 20 sekund díval na vnější stranu první zatáčky a cítil jsem, že je velmi přilnavá, nebyly tam žádné kuličky, žádné kameny, nic a byla velmi čistá. Tak jsem si řekl, že pojedu v první zatáčce zvenku. Všichni brzdili velmi opatrně na vnitřní straně a já jsem tam získal pár míst.“

Další část závodu se však pro Alonsa už tak dobře nevyvíjela. V 15. kole zastavil u mechaniků, ale jeho zastávka trvala 5,77 sekund. Poté měl kontakt s Gaslym, za který dostal penalizaci 5 sekund v závodě. Po závodě přišla další penalizace za vyjetí z trati a získání trvalé výhody, která Alonsa s ohledem na malé rozestupy po safety caru odsunula z bodovaného devátého místa na jedenácté.

Další článek: Hloupé pro nás oba, říká o kolizi se Schumacherem Vettel

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00