Ostatní jezdci se proti Pérezovi spolčili, stěžuje si McLaren

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh je přesvědčený, že Pérezova penalizace v Belgii byla příliš přísná a důsledkem nátlaku ze strany ostatních jezdců.
Ostatní jezdci se proti Pérezovi spolčili, stěžuje si McLaren

Pérez si musel odpykat trest průjezdu boxovou uličkou za vytlačení Romaina Grosjeana mimo trať při brzdění v Les Combes. Podle Whitmarshe podlehli stewardi negativní atmosféře, kterou kolem Mexičana vytvářejí soupeři.

"Skutečnost je taková, že je tu v poli mladý bojovník a starší kluci se snaží spolčovat a dělat divadlo na jezdeckých poradách," uvedl pro Autosport. "Tohle tak trochu dělají. Nemělo by to mít vliv, ale má."

"Je ironické, že později v závodě přišly dva horší příklady, a ty se obešly bez trestu, Hülkenberg a Vergne. Byl to velmi tvrdý trest a zklamání."

Chování ostatních McLaren ovlivnit nemůže, ale v rámci týmu se Pérezovi bude dál dostávat maximální podpory, protože podle mínění Whitmarshe nedělá nic špatně.

"Když jste na jeho místě, musíte si dávat pozor. I když děláte věci, které jsou podle vás OK, tak když víte, že jste pod drobnohledem, musíte si dávat pozor."

"Kdybych si myslel, že chyboval, šel bych a vyčinil mu, ale on musí závodit. Musí si věřit a být přesvědčený, že ho tým podporuje. On závodí, takže my ho budeme podporovat," dodal Whitmarsh.

Další článek: Räikkönenovu rekordní šňůru ukončila fólie z helmy