Osmé místo? Nic překvapivého, tvrdí Alonso

Pilot Ferrari věří, že i přes nepříliš příznivé výsledky kvalifikace dokáže v závodě vyskočit na stupně vítězů. Aby získal titul, musí získat o 14 bodů víc než Vettel. AKTUALIZOVÁNO
Osmé místo? Nic překvapivého, tvrdí Alonso

Fernando Alonso po kvalifikaci trochu znejistěl své fanoušky, když řekl, že není pravdou, že by se Ferrari soustředilo na nastavení do mokra. 

"Není to nic překvapivého, neboť v Abú Zabí jsme v kvalifikaci skončili sedmí a ve Spojených státech devátí. Takže jsme to víceméně čekali. V neděli se budeme snažit zopakovat závodní formu z těchto dvou velkých cen a stejně jako na Yas Marině a v Austinu dojet na stupních vítězů. Je jasné, že potřebujeme prazvláštní podmínky, potřebujeme chaos a déšť. To by nám mohlo pomoci. 

Na suchu i na mokru jsme jeli na maximální přítlak, takže jsme nedělali žádné velké změny. Nemyslím si, že by se někdo snažil zariskovat a přenastavovat vůz do mokra. Rozdíl by byl minimální," řekl Alonso. Po penalizaci Pastora Maldonada na roštu poskočí o pozici kupředu a vystartuje sedmý.

Felipe Massa je v Brazílii očividně v pohodě, což se odráží i na výsledcích. Opět se mu podařilo Alonsa porazit a na startu zítřejšího závodu bude pátý. Miláček domácích fanoušků se nechal slyšet, že ze svého výkonu má takovou radost, jako by získal pole position:

"Bylo to parádní kolo. Myslím, že kvalifikace byla z našeho pohledu v podstatě bezvadná. Vůz se mi teď daří řídit způsobem, který chci. Když to jde podle vašich představ, jste pak mnohem konkurenceschopnější.

Vzhledem k rychlosti McLarenu a Red Bullu jsme zřejmě nemohli doufat v lepší výsledek. Přestože nestartuji z pole position, mám radost, jako bych ji skutečně získal. Doufám, že zítra před svými krajany dokážu dnešní výkon zopakovat. Jsme na konci sezony a konce jsou vždy napjaté. Snažíte se jet co nejrychleji, zároveň ale musíte dávat pozor na soupeře, kteří nemají co ztratit. Je potřeba k závodu přistoupit jako k jakémukoliv jinému," řekl Massa.

Situace z Austinu, kdy se Ferrari rozhodlo pro penalizaci Massy, aby Alonso na startu poskočil na lepší pozici, se prý nebude opakovat. "To radši budu jezdit s převodovkou úplně rozsypanou," vtipkoval Brazilec.

Diskuze (181) Další článek: Grosjean měl další problémy, tentokrát ale vinu necítí