Oslavovat, zatímco jsem v nemocnici, je neuctivé a nesportovní, říká Verstappen

Max Verstappen si myslí, že si Lewis Hamilton v prvním kole Velké ceny Velké Británie formule 1 při jejich vzájemné kolizi počínal nebezpečně a jeho oslavy vítězství, zatímco pilot Red Bullu byl v tu chvíli na vyšetřeních v nemocnici, označil za „neuctivé a nesportovní“.
Oslavovat, zatímco jsem v nemocnici, je neuctivé a nesportovní, říká Verstappen | Foto: Getty Images

Vedoucí muž průběžného pořadí svedl v prvním kole závodu na Silverstonu ostrý souboj se sedminásobným mistrem světa. V zatáčce Copse došlo ke kontaktu, po kterém Verstappen narazil silou 51G do bariéry z pneumatik. Následně byl převezen do nemocnice na další vyšetření.

Verstappen mi nenechal dostatek místa, trvá na svém Hamilton

Hamilton mohl pokračovat v závodě. Během přerušení, které následovalo kvůli opravám poškozené bariéry, mu mohli mechanici vyměnit přední křídlo. Hamilton tak závod restartoval z druhého místa.

Za způsobení kolize dostal od sportovních komisařů penalizaci 10 sekund, přesto dokázal dvě kola před cílem předjet do té doby vedoucího Charlese Leclerca a poosmé vyhrát před domácími fanoušky.

Verstappen po závodě přidal příspěvek na své sociální sítě, kde informoval, že je v pořádku.

„V první řadě jsem rád, že jsem v pořádku. Byl to celkem velký náraz 51G, ale už se cítím lépe,“ napsal Verstappen.

„Jsem samozřejmě velmi zklamaný, že jsem byl vyřazen takto. Udělená penalizace nám žádným způsobem nepomohla a neodpovídá nebezpečnému manévru, který Lewis předvedl na trati.

„Sledovat oslavy po závodě, zatímco jsem stále v nemocnici, je neuctivé a nesportovní chování, ale jdeme dál.“

Marko chce pro Hamiltona zákaz startu za kolizi s Verstappenem

Pérez připravil Hamiltona o bod za nejrychlejší kolo, sám ho ale nezískal

Druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez do závodu po odstoupení ze sobotního sprintu startoval z boxů.

Do cíle nakonec dojel daleko za body na 16. místě. V závěru závodu zajel nejrychlejší kolo, které do té doby držel Hamilton. Jelikož ale Pérez nebodoval, nemá nárok ani na bod za nejrychlejší kolo.

„Jsem velmi zklamaný ze svého víkendu a výkonnosti. Nebyl jsem schopen se posunout tak, jak jsem očekával, a byl jsem ve velmi obtížné pozici s pneumatikami. Jakmile jsme se dostali do vláčku DRS, nebylo možné předjíždět ostatní jezdce. Myslím, že jsme se dnes mohli dostat na sedmé místo. Kdyby se jelo o pár kol navíc, mohl jsem se dostat před Lance (Strolla) a Fernanda (Alonsa), ze strategických důvodů jsme se nakonec rozhodli zastavit a dojet pro nejrychlejší kolo,“ řekl Pérez.

Další článek: Grand Prix Velké Británie 2021: Nejrychlejší kola a strategie

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.