Oslava titulu pálením pneumatik by se trestat neměla, míní Red Bull

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner nesouhlasí s trestem, který dostal tým a Sebastian Vettel za oslavu na trati v Indii.
Oslava titulu pálením pneumatik by se trestat neměla, míní Red Bull

Když projel Vettel v Indii cílem jako čtyřnásobný mistr světa, místo klasického kola zpět do boxů pobavil diváky smyky, pálením pneumatik a zdravením přímo z plotu. Stewardi ho za to odměnili napomenutím a Red Bull dostal pokutu 25 tisíc eur.

"Občas jsou v životě věci, které nejsou zcela v souladu s pravidly," komentoval Horner. "Třeba když hráč tenisu opustí kurt, aby šel za svými rodiči do boxu ve Wimbledonu, nebo když fotbalista jde obejmout člena rodiny mezi diváky."

"To, co udělal Sebastian, bylo bujaré, ale právě získal čtvrtý titul a rozhodl se to oslavit. Mínusem toho bylo zatížení motoru a převodovky, přičemž na pneumatiky by měl v kole zpět do boxů nabírat gumu."

"To všechno porušil, ale z pohledu týmu se zachoval zcela správně. Bylo to dobré pro sport a je škoda, že to bylo potrestáno. Chápu, že stewardi před sebou mají pravidla, ale někdy by měl převážit zdravý rozum."

Šéf rakouské stáje ale uznal, že stewardi byli v rámci pravidel mírní.

"Myslím, že by stewardi měli mít možnost být trochu shovívavější ve výjimečných situacích. S tím trestem mohli být mnohem přísnější, ale vybrali ten nejnižší trest, který mohli, což bylo napomenutí a pokuta pro tým. A to i když šlo o činy jezdce. My ho za to kárat nebudeme."

Další článek: GP Abú Zabí 2013 - přípravy

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.