Ošklivé vozy už nebudou, věří Bottas

Valtteri Bottas je přesvědčený, že letos uvidíme jen pěkně uhlazené designy vozů a nebude se tak opakovat loňská sezóna.
Ošklivé vozy už nebudou, věří Bottas

Před rokem vzbudily poprask různá řešení nosových kuželů, které se ihned dočkaly přezdívek jako „vysavač“, „mravenečník“ a některých dalších, které nejsou publikovatelné před 22. hodinou.

Po pár týdnech se na toto téma úplně zapomnělo a lidé si zvykli. Pravidla však byla v tomto směru změněna, takže letos se dočkáme již poněkud normálnějších variací.

„Pravidla jsou nyní poměrně přísná,“ řekl Bottas pro finskou televizi MTV3. „Myslím, že všichni budou na tom docela podobně. Nemyslím, že uvidíme nějaká neobvyklá řešení,“ dodal Bottas.

Kromě nosů se nepatrně zvýšila také minimální hmotnost, což může být dobrá zpráva pro jezdce. Ti totiž v poslední době drželi mnohdy až drastické diety. Inženýři vedle toho nové vozy již dobře pochopili, což situaci také usnadňuje. „Už jsem si stanovil určitý (osobní) hmotnostní limit,“ vysvětluje Bottas. „Ale situace není tak špatná, jako tomu bylo před rokem.“ 

Další článek: Marchionne: Vývoj motorů v průběhu sezóny je prvním vítězstvím

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.