Ošklivé tvary vozu diktují pravidla, brání se Caterham

Estetické cítění fanoušků formule 1 bude letos trpět zřejmě ještě víc než na začátku roku 2009. Technický šéf Caterhamu Mike Gascoyne připomněl, že za to opět můžou pravidla.
Ošklivé tvary vozu diktují pravidla, brání se Caterham

Když přišla velká změna pravidel před sezónou 2009, prezentace tehdejších vozů připomínaly kde co, jen ne formuli 1, i když jsme si časem zvykli. Letošní změny pravidel nejsou tak velké, ale relativní drobnost v oblasti bezpečnosti způsobila, že vzhled nových vozů bude ještě méně vábný.

Naznačil to již Giorgio Piola ve svých studiích a přímo to potvrdil Caterham, který jako první ukázal snímky svého nového auta. Zejména tento obrázek vyvolal rozpačité reakce kvůli zkosenému nosu.

"Pravidla o nižších nosech diktovala směr vývoje a jsem si jistý, že náš vůz nebude jediný nebo ten nejhůř vypadající," uvedl Gascoyne pro BBC. "Myslím, že to bude běžná věc. Chtěli omezit výšku nosů pro případy, kdy vozy kolidují, a aby omezili možnost vzlétnutí jednoho z nich."

"Ale i tak chcete, aby byla spodní část šasi co nejvýš, aby byl tok vzduchu pod vozem co nejčistší. To diktuje vzhled našeho vozu a jsem si jistý, že to tak uvidíte i na většině ostatních. Tento tvar šasi se stal standardem."

Další obrázky a detaily o Caterhamu CT01 tým uvolní dnes.

Další článek: De la Rosa: Räikkönen je asi nejbrilantnější jezdec, kterého znám

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10