Organizátoři závodu v Bahrajnu vítají prohození termínu s Indií

Bahrajnci potvrdili přesunutí svého závodu na duben a už se velmi těší, až budou moci kolotoč formule 1na svém území opět přivítat.
Organizátoři závodu v Bahrajnu vítají prohození termínu s Indií

Po roční odmlce způsobené vyhrocenou politickou situací v ostrovním státu se v příští sezoně GP Bahrajnu vrátí do kalendáře F1. Původně byla Velká cena Bahrajnu naplánována na úvod sezony, později ale rozhodl šéf F1 o jejím přesunutí na listopadový termín, zatímco Grand Prix Indie byla přeložena na duben. To se však indickým pořadatelům příliš nezamlouvalo, neboť v této době panují v Novém Dillí vysoké teploty doprovázené velkým suchem. Ti se následně rozhodli požádat Mezinárodní automobilovou federaci o změnu termínu a se svou žádostí uspěli. Na začátku týdne představila FIA upravenou verzi kalendáře závodů formule 1 pro rok 2012, podle které se v Indii pojede na konci října. Naopak Velká cena Bahrajnu se přesouvá na 22. dubna.  

"Prohlášení bylo učiněno poté, co představitelé Velké ceny Indie vyjádřili směrem k FOM obavy ohledně pořádání závodu v dubnu. Bahrajnský mezinárodní okruh vždy podporoval rodinu F1 a dělá to, co je pro sport nejlepší. Těšíme se, až v roce 2012 přivítáme zpátky všechny týmy, jezdce a fanoušky," řekli bahrajnští organizátoři.     

Diskuze (22) Další článek: Liuzziho čeká domácí závod, v Monze pojede už popáté
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00