Organizátoři ve Spa zvýšili bezpečnostní opatření

V reakci na teroristické útoky, které v posledních měsících zasáhly Paříž, Brusel nebo Nice, organizátoři Velké ceny Belgie ve snaze zvýšit bezpečnost fanoušků zpřísnili bezpečnostní opatření.
Organizátoři ve Spa zvýšili bezpečnostní opatření

Promotér závodu André Maes řekl, že bylo prodáno o 25 procent více vstupenek než v loňském roce a že příští víkend bude na okruhu ve Spa-Francorchamps vyprodáno.

Zvýšení návštěvnosti, která souvisí také s výkony v Belgii populárního Maxe Verstappena, zároveň znamená větší množství bezpečnostních opatření.

Velké ceně Singapuru hrozil teroristický útok

Velké ceně Singapuru hrozil teroristický útok

„Stejně jako všechny populární akce, které přilákají desítky tisíc lidí, máme přísné instrukce týkající se třetího pohotovostního stupně v reakci na nedávné nešťastné události v naší zemi i jinde,“ řekl Maes.

„Po tom, co se stalo v Nice, musíme oddělit prostor pro chodce od jízdních pruhů pro automobily, proto jsme například odstranili všechny nákupní zóny před (zatáčkou) La Source.“

„Zavedli jsme velké množství dalších kontrol tašek a přenosných chladicích boxů, v případě nutnosti pak bude provedena i osobní prohlídka. Dočkali jsme se také podpory od armády, která nám pomůže na místě zajistit maximální bezpečnost. Pro nás je bezpečnost prioritou. Diváci sem mohou přijít bez jakýchkoliv obav.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Tost věří v konečné páté místo Toro Rosso

9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10