Opustil HRT Asociaci týmů F1 kvůli poplatkům nebo politice?

Španělský tým HRT jako jediný už není členem FOTA, ale pořád není zcela jasné proč. Možná chtěl jen ušetřit peníze.
Opustil HRT Asociaci týmů F1 kvůli poplatkům nebo politice?

Když vyšlo najevo, že HRT už nepatří do Asociace týmů formule 1, mluvčí týmu uvedl, že důvodem bylo chování FOTA, která hájila zájmy především velkých týmů.

Jenomže poté FOTA uvedla, že HRT nezaplatil roční členský poplatek ve výši 100 tisíc eur. "Můžu potvrdit, že tým Hispania Racing F1 nesplnil své závazky ve vztahu k poplatku za členství ve FOTA v roce 2010," uvedl generální tajemník asociace Simone Perillo.

Za povšimnutí stojí skutečnost, že španělská stáj nezaplatila poplatek za rok 2010, tedy částku, kterou dlužila zpětně za uplynulou sezónu. Kdyby se platilo předem a HRT by neuhradil členský příspěvek na rok 2011 a z asociace odešel, pochybnosti by nebyly na místě. Takhle se ale zdá, že HRT měl jiné důvody, než oficiálně deklaroval.

"Pravda je, že jsme z FOTA odešli proto, že hájí zájmy jen velkých týmů," opakoval šéf týmu Colin Kolles pro Gazzettu dello Sport. "Například nerozděluje příjmy za získané body rovnocenně, jak bylo v plánu."

"Rozdíl mezi příjmy z prodeje TV práv se zdá být příliš velký mezi 10. místem, které získá 36 miliónů dolarů, a 11. místem, které získá 10 miliónů dolarů. Tak proč by měl být vstupní poplatek stejný pro všechny?"

Další článek: Nový monopost Williamsu je odvážnější než jeho předchůdce, potvrdil Head