Oproti loňsku jsme v oblasti degradace pneumatik na jiné planetě, těší Vasseura | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Oproti loňsku jsme v oblasti degradace pneumatik na jiné planetě, těší Vasseura

Šéf Ferrari Frédéric Vasseur si po předsezonních testech v Bahrajnu pochvaluje, že jím vedený tým udělal meziročně velký posun vpřed.

Před rokem Ferrari vstupovalo do nové sezony s velkými očekáváními, velmi brzy však narazilo na realitu, která pro italský tým příliš pozitivní nebyla.

Projevilo se to už v loňské GP Bahrajnu, kdy Ferrari sice předvedlo slušný výkon v kvalifikaci, ale v závodě se kvůli vysokému opotřebení pneumatik propadalo. Šlo přitom o problém, který tým z Maranella trápil po většinu sezony 2023.

Letošní testy v Sachíru však nazačily, že by na tom mohlo být Ferrari nyní lépe.

„S ohledem na konzistenci a tempo byla degradace, kterou jsme v nejdelších jízdách během testů měli, ve srovnání s loňským rokem na jiné planetě,“ řekl Vasseur pro F1TV.

„V tomto jsme udělali krok, ale teď už nejde jen o to být konzistentní, ale i rychlí. Když si vezmete výsledky testů z minulého roku, tak bych řekl, že neměly nic společného s výsledky následného závodního víkendu,“ poukázal Francouz, kterého čeká druhá sezona v čele Ferrari.

„Nejdůležitější je věřit jezdcům. Jejich zpětná vazba byla pozitivní a určitě jsme viděli velký progres. Myslím, že Red Bull je stále vpředu, ale budeme na to i nadále tlačit a uvidíme, kde budeme příští týden,“ dodal Vasseur.

Doporučujeme

Články odjinud