Oproti loňské Velké ceně Bahrajnu jsme náskok Red Bullu stáhli o polovinu, tvrdí Vasseur | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Oproti loňské Velké ceně Bahrajnu jsme náskok Red Bullu stáhli o polovinu, tvrdí Vasseur

Šéf Ferrari Frédéric Vasseur sice přiznal, že měl po VC Bahrajnu smíšené pocity. Na druhou stranu ho ale potěšilo, že jím vedený tým meziročně snížil ztrátu na Red Bull.

Zatímco vloni si Ferrari z Bahrajnu odvezlo 12 bodů, letos italský tým vstoupil do sezony výrazně lépe, když v prvním závodě sezony získal 27 bodů do tabulky a jedno pódiové umístění navrch. 

Oproti Velké ceně Bahrajnu 2023 mělo Ferrari rovnež podstatně menší ztrátu na dominující Red Bull. Výše postavený pilot stáje z Maranella, kterým byl i tentorkát Carlos Sainz, ztratil na vítězného Maxe Verstappena 25 sekund, tedy asi polovinu toho, co vloni.

„Dá se říct, že po závodě jsem měl určitě trochu smíšené pocity,“ přiznal podle Autosportu šéf Ferrari Frédéric Vasseur, když měl zhodnotit letošní GP Bahrajnu.

„Pozitivní je, že se nám v pátek podařilo zajet nejrychlejší kolo kvalifikace (v její druhé části, pozn. red.). A možná i to, že jsme v závodě stáhli ztrátu na Red Bull ve srovnání s dobou před rokem o 50 procent,“ uvedl dále Francouz, který však viděl i určitá negativa.

„Negativní je, že to nestačí a že jsme měli během víkendu opět příliš mnoho problémů. Musíme vyřešit problém s brzdami, který byl u vozu Charlese," poukázal Vasseur na potíže Leclerca, jenž závod nakonec dokončil za kolegou Sainzem na čtvrtém místě.

„Celkově si ale myslím, že jsme odvedli dobrou práci, protože jsme dokázali situaci zvládnout tak, abychom v těchto podmínkách zachránili čtvrtou příčku. Upřímně řečeno, když jsem tu situaci během prvního stintu viděl, nebyl jsem příliš optimistický,“ sdílel svůj pohled Vasseur, který zároveň přiblížil, co bylo s brzdami Leclerca špatně.

„Měli jsme obrovskou teplotní odchylku mezi levou a pravou stranou, přičemž bylo velmi obtížné to napravit. Vracelo se to ve chvíli, kdy za někým jezdil v závěsu. Poslední část závodu už ale byla v pořádku.“

Pozice druhého nejlepšího týmu není garantovaná

Navzdory problémům Leclerca bylo Ferrari v Bahrajnu poměrně jasně druhým nejlepším týmem. Podle Vasseura to však neznamená, že by konkurence nemohla Ferrari brzy dostihnout.

„Možná jsme nyní byli druhým nejlepším týmem, ale jinak je to velmi vyrovnané. Rozdíl mezi prvním a posledním týmem se meziročně zmešil o polovinu, což znamená, že když budete mít nějaký problém, nebo vám nebude sedět nějaká trať, pořadí v první desítce se hned změní. Nesmíme tedy zatím dělat žádné závěry,“ vyzval boss Ferrari.

„I když jsem (v Bahrajnu, pozn. red.) čekal trochu víc, vzhledem ke všem okolnostem jsem spokojený s tím, kolik bodů jsme tentokrát získali. Příští víkend ale opět začínáme od nuly,“ dodal Vasseur.

Doporučujeme

Články odjinud