Opět se šíří spekulace o prodeji Astonu Martin. Stroll i tým je odmítají  | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Opět se šíří spekulace o prodeji Astonu Martin. Stroll i tým je odmítají

Je to už tradiční evergreen paddocku F1. Aston Martin a jeho možný prodej.

Naposledy se o tom spekulovalo vloni. Astonu Martin se nedařilo, a tak se objevily spekulace, že ho zklamaný Lawrence Stroll možná prodá. 

Pak přišel začátek letošní sezóny a Aston Martin byl nejbližším soupeřem Red Bullu. Spekulace o prodeji samozřejmě ustaly a nahradily je výroky představitelů týmu, že dalším krokem je vítězství.

V poslední době se Astonu opět nedaří. Ale neměli bychom podlehnout výkyvům. Tým staví novou továrnu, do části se už přestěhoval. Na stole je také dohoda s Hondou,  díky čemuž bude Aston Martin v podstatě továrním týmem. Zelená budoucnost, dalo by se říct.

Ale opět se spekuluje o prodeji. Podle německého Sport 1 je to jedno z témat v paddocku v Kataru. 

Zájemcem má být nový státní saúdskoarabský investiční fond v čele s dnešním sponzorem týmu – ropnou společností Aramco.

Saúdské Arábii už nestačí být v pozici promotéra a sponzora. Chce vlastní tým. A možná motivace Lawrence Strolla? Forma jeho syna, kterému se především ve srovnání s Alonsem nedaří. 

Sport 1 dokonce píše, že Strollova matka Claire Anne tlačí na to, aby Lance s F1 skončil a to i v kontextu s letošními nehodami. 

Aston Martin prodej popírá. „Lawrence dal jasně najevo, že prodej nepřipadá v úvahu,“ řekl mluvčí týmu. „Sport je populárnější než kdy jindy a hodnota týmů neustále roste. Nic se neplánuje.“

A co říká přímo Lawrence Stroll? „To (prodej, pozn. red.) se v tuto chvíli neplánuje. Byli jsme však osloveni. Formule 1 je sport a byznys, který je na vzestupu.“

Doporučujeme

Články odjinud