Opce Lotusu na Grosjeana brzy vyprší

Šéf Lotusu Eric Boullier prozradil, že tým má už jen několik dní na to, aby aktivoval prodloužení Grosjeanovy smlouvy na rok 2014.
Opce Lotusu na Grosjeana brzy vyprší

Bez Lotusu by se Grosjean do formule 1 asi nevrátil, a tak týmu zůstává věrný a neohlíží se jinde. Enstonští na něj mají opci.

"Romain už s námi má smlouvu na příští rok, ale není to fixní smlouva, Lotus musí využít opci. Musíme to udělat během několika dní, takže uvidíme," řekl Boullier Autosportu.

Jelikož má francouzský jezdec poslední dobou dobré výsledky, očekává se, že s ním Lotus bude chtít pokračovat, i kdyby to bylo v rámci nové smlouvy bez uplatnění současné opce.

"Potřebuji získat písemné potvrzení od představenstva, pak se uvidí," dodal Boullier.

Mezitím se se Lotus snaží dotáhnout do konce partnerskou smlouvu s Infinity Racing, které se přejmenovalo na Quantum Motorsports, aby se vyhnulo záměnám s luxusní divizí Nissanu Infiniti, která sponzoruje Red Bull Racing.

Uzavření konečné smlouvy očekává tým "už brzy", ale to platí od letošního léta. Na ni by pak mělo navázat uzavření jezdecké sestavy.

Další článek: 1 - exkluzivní reportáž o dalším filmu věnovaném formuli 1

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.