Opakování pneumatikového drama nehrozí, ujišťuje Pirelli

Pirelli si je jisté, že příčinou defektů ve Spa nejsou samotné pneumatiky, ale cizí předměty, a proto se nebojí opakování Silverstonu.
Opakování pneumatikového drama nehrozí, ujišťuje Pirelli

Mnohým v paddocku zatrnulo, když Sebastianu Vettelovi praskla pravá zadní pneumatika v druhém tréninku. Všichni totiž mají v živé paměti dramatickou Grand Prix Velké Británie.

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery však oznámil, že příčinou defektu nebylo samovolné rozpadnutí pneumatiky.

"U Red Bullu to vypadá, že něco škrábalo povrch (pneumatiky) a pak ho to prostě prořízlo," vysvětloval. "Na ferrari (Alonsa) jsou dvě jasné díry na vrcholu běhounu, takže musíme jít později na trať a podívat se, co je mezi zatáčkami 13 a 15."

"Viděli jsme náznaky u ostatních týmů, malé zářezy do povrchu, takže tam evidentně něco je. Ale nedokážu vám říct co, jen to, že jde o něco externího. U red bullu se něco zaseklo mezi podlahou a pneumatikou."

Hromadné praskání pneumatik jako v Británii proto nehrozí. "Ne, je to něco úplně jiného," potvrdil Hembery.

Další článek: Pátek ve Spa: Je náskok Red Bullu skutečný?

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.