Ve druhém tréninku byl v Silverstonu nejrychlejší Bottas. Jezdcům se nevyhnuly problémy

Nejrychlejší čas zajel ve druhém tréninku na GP Velké Británie Valtteri Bottas před Hamiltonem a Leclercem.

Ve druhém tréninku se jezdci věnovali kvalifikačním a závodním simulacím. Nejrychlejší byl Valtteri Bottas. Hamilton nezajel ideální kolo. Pierre Gasly sice porazil Verstappena, ale vítěz GP Rakouska na měkké sadě nedokázal zajet rychlejší čas než předtím na střední směsi.

V průběhu druhého tréninku jsme viděli některé jezdce v hodinách nebo mimo trať, ale obešlo se to bez kontaktu s bariérou. Jezdcům se však nevyhnuly technické problémy.

Daniel Ricciardo napodobil Räikkönena z prvního tréninku a zastavil na trati. V útrobách svého renaultu by měl mít starší „páteční“ specifikaci svého motoru.

Romain Grosjean vyjel na trať později kvůli úniku hydraulické kapaliny. U Mercedesu prověřovali problémy se svíčkou ve voze Bottase a u Williamsu řešili problémy s převodovkou ve voze Russella.

16:15: VSC, Ricciardo zastavuje....

16:01: Williams řeší u Russella problém s převodovkou.

15:57: jezdci se teď budou věnovat delším jízdám.

10. Per

15:51: Norris šestý, rozděluje oba red bully.

15:46: na trati už i Grosjean

15:43: Hamilton chybuje... zůstává druhý.

15:39: Hamilton už na měkkých 1:26.801, 0,020 s za Bottasem. Leclerc třetí se ztrátou 0,148 s.

15:29: Bottas 1:26.781. Jezdci jsou v boxech, chystají se kvalifikační simulace.

15:23: Haas řeší u Grosjeana únik hydraulické kapaliny.

15:19: Kubica v hodinách...

15:18: Vettel to vzal přes trávu...

15:17: zatím všichni na středních, někteří na tvrdých. Do čela jde Bottas 1:27.191

15:17: na trati už všichni kromě Grosjeana.

15:09: Kvjat, Magnussen, Norris a další si zapisují časy.

15:02: na trati jako první Räikkönen, který v prvním tréninku zastavil na trati.

15:00: začínáme...

14:58: oproti prvnímu tréninku se nám trochu oteplilo.

Další článek: McLaren je připraven podpořit Alonsův návrat do F1. U nás ale místo není, říká Brown

14. července | Masi bude pokračovat jako ředitel závodu až do konce sezóny.
14. července | Během závodu se 26krát změnilo nejrychlejší kolo závodu. Ve všech případech ho zajeli jezdci Mercedesu. #F1Fakt
14. července | Tým Šenkýř Motorsport vybojoval na Red Bull Ringu skvělé druhé místo! odkaz