Omlouval se Hembery, ne Alonso

Za slovní přestřelku mezi Fernandem Alonsem a Paulem Hemberym padla omluva, ale opačným směrem, než se zdálo. AKTUALIZOVÁNO
Omlouval se Hembery, ne Alonso

Když šéf Ferrari Stefano Domenicali komentoval kritiku, kterou si vyměnili Alonso s Hemberym, řekl: "Měli jsme jednání, abychom si vyjasnili pozice společně s Fernandem a on se omluvil. Myslím, že bychom měli hledět vpřed. Nakonec je důležité, že je třeba to napravit společně, protože je důležité si vyslechnout frustrace jezdce, aby mohli dělat lepší práci."

Na základě toho jsme se domnívali, že se omlouval Alonso Hemberymu, ale ve skutečnosti to bylo naopak. Omluvil se Hembery Alonsovi za to, že mu vzkázal, že pokud není spokojený s pneumatikami, ať se jde zeptat Vettela, jak se s nimi má zacházet.

Dál ale platí, že se Domenicali Pirelli zastal. "Že nemůžou testovat, to není správné," uznal Domenicali. "Dá se říct, že my jsme jediný tým se zázemím pro testy, ale můžete strávit život v simulátoru a problémy pneumatik nevyřešíte."

"Proto jsme řekli, že potřebují testovat a především hledět do budoucnosti. Musíme Pirelli pomoci se zcela novým vozem, musí mít více testů, protože jinak chápu, co se děje, a je to frustrující, protože mají potíže překonat problémy a nemůžou testovat."

Další článek: Brawn o své budoucnosti zatím nerozhodl, popírá spekulace Mercedes

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.