Omlouval se Hembery, ne Alonso

Za slovní přestřelku mezi Fernandem Alonsem a Paulem Hemberym padla omluva, ale opačným směrem, než se zdálo. AKTUALIZOVÁNO
Omlouval se Hembery, ne Alonso

Když šéf Ferrari Stefano Domenicali komentoval kritiku, kterou si vyměnili Alonso s Hemberym, řekl: "Měli jsme jednání, abychom si vyjasnili pozice společně s Fernandem a on se omluvil. Myslím, že bychom měli hledět vpřed. Nakonec je důležité, že je třeba to napravit společně, protože je důležité si vyslechnout frustrace jezdce, aby mohli dělat lepší práci."

Na základě toho jsme se domnívali, že se omlouval Alonso Hemberymu, ale ve skutečnosti to bylo naopak. Omluvil se Hembery Alonsovi za to, že mu vzkázal, že pokud není spokojený s pneumatikami, ať se jde zeptat Vettela, jak se s nimi má zacházet.

Dál ale platí, že se Domenicali Pirelli zastal. "Že nemůžou testovat, to není správné," uznal Domenicali. "Dá se říct, že my jsme jediný tým se zázemím pro testy, ale můžete strávit život v simulátoru a problémy pneumatik nevyřešíte."

"Proto jsme řekli, že potřebují testovat a především hledět do budoucnosti. Musíme Pirelli pomoci se zcela novým vozem, musí mít více testů, protože jinak chápu, co se děje, a je to frustrující, protože mají potíže překonat problémy a nemůžou testovat."

Další článek: Brawn o své budoucnosti zatím nerozhodl, popírá spekulace Mercedes

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10