Omezení defenzivních manévrů je správné, míní Webber

Letošní pravidla přesně definují přípustné bránění pozice na trati. Podle pilota Red Bullu Marka Webbera udělala Mezinárodní automobilová federace správný krok.
Omezení defenzivních manévrů je správné, míní Webber

FIA zasahovala pravidly do soubojů na trati v posledních letech několikrát, až letos poměrně přesně vymezila, co smějí jezdci při vzájemných soubojích dělat.

Pokud jezdec zvolí defenzivní stopu na vnitřní straně trati, nesmí se před zatáčkou vrátit zpět až na vnější okraj, musí vedle sebe nechat místo druhému vozu.

"No, i tak se bude tvrdě závodit," hodnotil Webber v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Ale vše se stává bezpečnější. Je to jako když jste na stavbě a musíte nosit reflexní vestu (smích)."

"Bude to tvrdé a férové, tak to vidím já. Můžete udělat jeden manévr a hotovo. Ve vašem zájmu je pak být v tu chvíli na tom nejlepším místě."

Ke změnám pravidel přistoupila FIA mimo jiné na základě souboje Lewise Hamiltona s Michaelem Schumacherem loni v Monze. Německého pilota upozorňovala vysílačkou prostřednictím týmu, že má britskému soupeři nechávat dost místa. Od letošního roku to má přesně podchycené pravidly.

Další článek: Force India splnila své cíle. Teď musí rozhodnout, jak dál

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00