Omezení defenzivních manévrů je správné, míní Webber

Letošní pravidla přesně definují přípustné bránění pozice na trati. Podle pilota Red Bullu Marka Webbera udělala Mezinárodní automobilová federace správný krok.
Omezení defenzivních manévrů je správné, míní Webber

FIA zasahovala pravidly do soubojů na trati v posledních letech několikrát, až letos poměrně přesně vymezila, co smějí jezdci při vzájemných soubojích dělat.

Pokud jezdec zvolí defenzivní stopu na vnitřní straně trati, nesmí se před zatáčkou vrátit zpět až na vnější okraj, musí vedle sebe nechat místo druhému vozu.

"No, i tak se bude tvrdě závodit," hodnotil Webber v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Ale vše se stává bezpečnější. Je to jako když jste na stavbě a musíte nosit reflexní vestu (smích)."

"Bude to tvrdé a férové, tak to vidím já. Můžete udělat jeden manévr a hotovo. Ve vašem zájmu je pak být v tu chvíli na tom nejlepším místě."

Ke změnám pravidel přistoupila FIA mimo jiné na základě souboje Lewise Hamiltona s Michaelem Schumacherem loni v Monze. Německého pilota upozorňovala vysílačkou prostřednictím týmu, že má britskému soupeři nechávat dost místa. Od letošního roku to má přesně podchycené pravidly.

Další článek: Force India splnila své cíle. Teď musí rozhodnout, jak dál

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10