Omezené testování by nemělo platit pro nováčky, domnívá se Webber

Australský pilot Mark Webber navrhuje usnadnit život nováčkům tím, že by pro ně neplatily restrikce v oblasti testování. Mohli by se tak lépe připravit na své začátky ve formuli 1 a bylo by to bezpečnější pro všechny.

Webber vyjádřil před začátkem sezóny znepokojení ze skutečnosti, že v Bahrajnu můžou nastoupit týmy, které předtím vůbec netestovaly.

"Některé nové stáje jsem kritizoval, ale nakonec se v Bahrajnu ukázala jen jedna - Hispania - aby se jen zúčastnila a nesoutěžila," uvedl Australan pro BBC. "A s tím já moc nesouhlasím. Lotus a Virgin udělaly vše, co mohly. V oblasti spolehlivosti odvedl Lotus velmi dobrou práci, což se dalo očekávat, protože mají několik dobrých lidí."

"Měli jen šest měsíců na přípravy, což je velmi náročné. Ale nesouhlasím s tím, že se týmy dostaví na víkend Grand Prix, aniž by se jim předtím otočilo jediné kolo. Formule 1 je o soutěžení, ne o zúčastnění se. Myslím, že omezení testování mělo být pro ně zrušeno a nové týmy měly dostat pneumatiky, aby získaly na sebedůvěře a zlepšily se v oblasti bezpečnosti."

"Mechanici nových týmů byli zničení. Byli hodně unavení, a to není dobré pro tým ani jezdce."

Původně měly do Bahrajnu dorazit čtyři nové týmy, ale USF1 svou účast vzdal pro nedostatek finančních prostředků. Podobný osud hrozil týmu HRT, ten však vůz dokončil na poslední chvíli a poprvé vyjel na trať do pátečních volných tréninků, ale jen s jedním monopostem. V cíli závodu byly nakonec klasifikovány jen vozy stáje Lotus.

Další článek: Kovalainen by závody zdramatizoval zrušením modrých vlajek

15:06 | Změny DRS zóny v Imole. Detekční bod se přesouvá z 40 metrů za 18. zatáčkou do 20 metrů před 17. zatáčkou. Aktivační bod z cílové rovinky na 60 metrů před 19. zatáčkou
11:33 | Stefano Domenicali pro Autosport vyloučil, že by F1 přešla v budoucnu na dvoudenní formát víkendu. Pro promotéry a prodej vstupenek to není výhodné.
11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00