Okruhy v Indii, USA a Rusku se vydaří, věří Tilke

Formule 1 brzy zavítá na další tratě z dílny Hermanna Tilkeho. Německý architekt je přesvědčený, že diváci z okruhů v Dillí, Soči a Austinu zklamaní nebudou.
Okruhy v Indii, USA a Rusku se vydaří, věří Tilke

Tilke je dvorním architektem formule 1 už více než 15 let a mezi jeho díla patří například okruhy v Sepangu, Bahrajnu, Turecku či Šanghaji. Loni formuli 1 dodal trať v Koreji, letos to bude Indie.

"Má některé velmi rychlé pasáže. Jsou tam dvě nebo tři místa, kde se dá předjíždět. Je to působivá trať a těším se na ni," uvedl Tilke o okruhu v Dillí pro německý Motorsport Total.

Příští rok vyjedou vozy formule 1 na Okruhu Amerik v Austinu. Podle Tilkeho bude zajímavý už kvůli přírodnímu profilu. "Ve Státech naštěstí máme kopcovitý terén, sice ne hory jako na Österreichringu, ale kopcovitou plochu. Využili jsme toho, takže jsme vstoupili do třetí dimenze. To znamená, že auta budou lehčí nebo těžší, jak na ně bude působit tlak. Bude to super bezpečný okruh."

V roce 2013 budou mít Tilkeho novinky zřejmě přestávku, protože další je naplánovaná až na sezónu 2014 do Ruska. "Soči je téměř městský okruh, který vede kolem olympijských stadiónů," popisoval. "Část také povede kolem vody, kde jsou palmy, bude tam skvělá atmosféra. Také jsou tam rychlé pasáže."

Další článek: Filmový dokument o Sennovi: rozdíl mezi krátkou a delší verzí