Okruh v Džiddě: Mercedes představil rychlosti v jednotlivých zatáčkách

Okruh v Džddě, který už tento víkend přivítá Velkou cenu Saúdské Arábie, je v mnohém rekordní.
Foto: Daimler
Okruh v Džiddě: Mercedes představil rychlosti v jednotlivých zatáčkách | Foto: Daimler

Okruh má na délku 6 174 metrů, což znamená, že jde o nejdelší městskou trať a druhý nejdelší okruh v aktuálním kalendáři po Spa. Je to také jeden z nejrychlejších okruhů – průměrná rychlost se očekává okolo 250 km/h. Pro srovnání: nejvyšší průměrná rychlost v kvalifikaci v Monaku byla 170 km/h, v Baku pak 213 km/h.

K bariérám to ale bude v Džiddě stejně blízko jako na dvou zmíněných okruzích. 

Nový okruh za méně než rok? Pro nás nový rekord, říká Tilke

Nový okruh za méně než rok? Pro nás nový rekord, říká Tilke

Jezdce a týmy čeká několik výzev – okruh byl dostavěn na poslední chvíli, takže trať bude zejména v pátek „zelená“. Nanést gumu pomohou i doprovodné série – vrací se F2 i Porsche. 

Závod startuje ve 20:30 místního času, takže samozřejmě pod umělým osvětlením. Teploty budou postupně klesat. Podobné podmínky jako v době startu závodu budou jen v pátek ve druhém tréninku a v sobotní kvalifikaci. 

Okruh má rekordních 27 zatáček! Pirelli přiveze prostřední směsi C2, C3, C4. Nejvíce zabrat dostanou pneumatiky ve 13. levotočivé zatáčce s náklonem 12 stupňů. Očekávají se velká přetížení.

Když už je řeč o zatáčkách, Mercedes uveřejnil pěknou mapu okruhu s odhadovanými rychlostmi a převodovými stupni v jednotlivých zatáčkách.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Daimler
Další článek: EisKing Speciál: Sir Frank Williams (1942-2021)