Okruh v Džiddě: Mercedes představil rychlosti v jednotlivých zatáčkách

Okruh v Džddě, který už tento víkend přivítá Velkou cenu Saúdské Arábie, je v mnohém rekordní.
Foto: Daimler
Okruh v Džiddě: Mercedes představil rychlosti v jednotlivých zatáčkách | Foto: Daimler

Okruh má na délku 6 174 metrů, což znamená, že jde o nejdelší městskou trať a druhý nejdelší okruh v aktuálním kalendáři po Spa. Je to také jeden z nejrychlejších okruhů – průměrná rychlost se očekává okolo 250 km/h. Pro srovnání: nejvyšší průměrná rychlost v kvalifikaci v Monaku byla 170 km/h, v Baku pak 213 km/h.

K bariérám to ale bude v Džiddě stejně blízko jako na dvou zmíněných okruzích. 

Jezdce a týmy čeká několik výzev – okruh byl dostavěn na poslední chvíli, takže trať bude zejména v pátek „zelená“. Nanést gumu pomohou i doprovodné série – vrací se F2 i Porsche. 

Závod startuje ve 20:30 místního času, takže samozřejmě pod umělým osvětlením. Teploty budou postupně klesat. Podobné podmínky jako v době startu závodu budou jen v pátek ve druhém tréninku a v sobotní kvalifikaci. 

Okruh má rekordních 27 zatáček! Pirelli přiveze prostřední směsi C2, C3, C4. Nejvíce zabrat dostanou pneumatiky ve 13. levotočivé zatáčce s náklonem 12 stupňů. Očekávají se velká přetížení.

Když už je řeč o zatáčkách, Mercedes uveřejnil pěknou mapu okruhu s odhadovanými rychlostmi a převodovými stupni v jednotlivých zatáčkách.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Daimler
Další článek: EisKing Speciál: Sir Frank Williams (1942-2021)

Témata článku: ,