Okruh v Barceloně ocenil Lewise Hamiltona

Mistr světa má od nynějška v Montmelu svojí pamětní desku.
Klepněte pro větší obrázekPořadatelé Grand Prix Španělska na okruhu v Barceloně ocenili Lewise Hamiltona prostřednictvím pamětní desky, kterou bude mistr světa mít vedle takových jmen, jako jsou Michael Schumacher, Ayrton Senna, Nigel Mansell, Fernando Alonso nebo Nelson Piquet.

"Jsme potěšeni, že máme příležitost vám ukázat, že jste jezdec, který je v Katalánsku vždy vítán," řekl Hamiltonovi šéf okruhu Ramon Praderas.

"Formule 1 je vášeň a vy jste součástí této vášně pro motorsport. Zůstaňte takový. Potřebujeme lidi, jako jste vy. Dnes je vaše jméno na vždy zapsáno na třídě šampiónů."

Španělé tak chtěli Lewisi Hamiltonovi dát mimo jiné znovu najevo, že se distancují od rasistického chování některých diváků z loňských zimních testů v Barceloně.

Při této slavnostní příležitosti byl přítomen i Bernie Ecclestone, který vyslovil naději, že jeho krajan bude moci brzy znovu bojovat vpředu.

"Na Lewisovi je dobré, že nezapomněl na své kořeny. Podporuje motokáry a všechny formy motorsportu, takže ne jen formuli 1. To od těchto kluků potřebujeme, aby nezapomínali, odkud přišli. V každém případě jsem rád, že dostane toto ocenění," dodal šéf formule 1.

Hamilton přiznal, že na něj tato cena od španělských pořadatelů zapůsobila a podotkl, že okruh v Barceloně patří mezi jeho nejoblíbenější.

"Takže chci poděkovat všem lidem tady na Katalánském okruhu za jejich přivítání a podporu, děkuji také Berniemu za jeho hezká slova. Budu i nadále dělat svoji práci jak nejlépe umím a doufám, že na mě bude moje země a můj tým hrdý," řekl.
Další článek: GP Španělska 2009 - sobota