Okruh v Barceloně ocenil Lewise Hamiltona

Mistr světa má od nynějška v Montmelu svojí pamětní desku.
Klepněte pro větší obrázekPořadatelé Grand Prix Španělska na okruhu v Barceloně ocenili Lewise Hamiltona prostřednictvím pamětní desky, kterou bude mistr světa mít vedle takových jmen, jako jsou Michael Schumacher, Ayrton Senna, Nigel Mansell, Fernando Alonso nebo Nelson Piquet.

"Jsme potěšeni, že máme příležitost vám ukázat, že jste jezdec, který je v Katalánsku vždy vítán," řekl Hamiltonovi šéf okruhu Ramon Praderas.

"Formule 1 je vášeň a vy jste součástí této vášně pro motorsport. Zůstaňte takový. Potřebujeme lidi, jako jste vy. Dnes je vaše jméno na vždy zapsáno na třídě šampiónů."

Španělé tak chtěli Lewisi Hamiltonovi dát mimo jiné znovu najevo, že se distancují od rasistického chování některých diváků z loňských zimních testů v Barceloně.

Při této slavnostní příležitosti byl přítomen i Bernie Ecclestone, který vyslovil naději, že jeho krajan bude moci brzy znovu bojovat vpředu.

"Na Lewisovi je dobré, že nezapomněl na své kořeny. Podporuje motokáry a všechny formy motorsportu, takže ne jen formuli 1. To od těchto kluků potřebujeme, aby nezapomínali, odkud přišli. V každém případě jsem rád, že dostane toto ocenění," dodal šéf formule 1.

Hamilton přiznal, že na něj tato cena od španělských pořadatelů zapůsobila a podotkl, že okruh v Barceloně patří mezi jeho nejoblíbenější.

"Takže chci poděkovat všem lidem tady na Katalánském okruhu za jejich přivítání a podporu, děkuji také Berniemu za jeho hezká slova. Budu i nadále dělat svoji práci jak nejlépe umím a doufám, že na mě bude moje země a můj tým hrdý," řekl.
Diskuze (11) Další článek: GP Španělska 2009 - sobota
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10