Okruh v Bahrajnu se změnil, má více zatáček a je delší

Pořadatelé první letošní Grand Prix v Bahrajnu oznámili, že upravili GP verzi okruhu Šakir. Jezdci tak budou letos závodit na delší trati s větším počtem zatáček.

Změna se týká úseku za čtvrtou zatáčkou, jezdci za ní zatočí doleva a čeká je série pěti nových zatáček před tím, než se vrátí na původní trať. Vozy tak ujedou v jednom kole 6299 metrů místo původních 5412.

"Tu smyčku jsme dokončili v roce 2006 jako součást vývoje okruhu pro soutěžící a fanoušky," řekl ředitel Zayed R. Alzayani. "Trať debutovala (v nové konfiguraci) během úvodní čtyřiadvacetihodinovky v Bahrajnu ve stejném roce a debut to byl velmi úspěšný."

"V letošním roce je s novými pravidly, týmy a jezdeckými sestavami ideální příležitost pokročit s okruhem k této nové výzvě a novým příležitostem pro předjíždění."

Další článek: Loučení s Toyotou F1

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.