Okruh dokončíme včas podle plánu, slibují Indové

Nový okruh budovaný pro formuli 1 poblíž indického Dillí by coby letošní přírůstek do kalendáře neměl způsobit stejné problémy jako loni trať v Koreji.
Okruh dokončíme včas podle plánu, slibují Indové

Premiérová Grand Prix Indie má v kalendáři datum 30. října. Indové pro ni staví nový okruh, který pojmenovali Buddh International Circuit. Tvrdí, že jde vše podle plánu.

"V sázce je pověst naše a naší země," řekl Manoj Gaur, šéf pořadatelské společnosti Jaypee Group. "Jsme zodpovědní lidé a zajistíme úspěšný závod. Trať je připravená a homologace proběhne v červenci, přesně podle harmonogramu FIA."

Okruh Buddh, jenž bude součástí rozsáhlého sportovního komplexu, má v rozpočtu náklady ve výši 400 miliónů dolarů. Navrhoval ho Hermann Tilke a dlouhý bude 5,14 kilometru. Jezdci budou muset za jedno kolo projet 16 zatáček a překonat převýšení 14 metrů, přičemž maximální rychlost by měla činit asi 320 km/h.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Změn se v Abú Zabí dočkají úseky nejen kolem nejdelší rovinky

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.