Okolo Schumacherova zdravotního stavu je stále spousta spekulací

Málo oficiálních informací o zdravotním stavu Schumachera je půdou pro vznik nejrůznějších spekulací.
Okolo Schumacherova zdravotního stavu je stále spousta spekulací

Bývalý jezdec formule 1 Philippe Streiff má s vážnou nehodou osobní zkušenost. V roce 1989 havaroval v předsezónních testech. Od té doby je upoután na invalidní vozík.

Streiff poskytl rozhovor pro francouzský deník Le Parisien, ve kterém vylíčil (a to ne poprvé) Schumacherův zdravotní stav. Podle jeho informací je Schumacher na vozíku, nemůže mluvit, ale poznává blízké a dokáže komunikovat očima. To je sice v souladu se spekulacemi, které se objevily už před půl rokem během Schumacherova převozu, ale stále se jedná jen o spekulace. Streiff Schumachera neviděl, odvolává se na údajné informace od lékaře Gerarda Saillanta a také na kontakt se Schumacherovou manželkou.

Oba zdroje ale podobné spekulace popřely. „Za celý rok jsem neměl ústní, písemný nebo fyzický kontakt s Philippem Streiffem,“ uvedl pro AFP Saillant.

„Nemá žádný kontakt s profesorem Saillantem nebo Corinnou,“ doplnila pro Bild svou reakci manažerka Schumachera Sabine Kehmová. „Pana Streiffa a Michaela také nikdy nespojovalo přátelství,“ dodala.

Další článek: Uplynul rok od nehody Michaela Schumachera na lyžích