Okolo palivového systému ve voze Hamiltona panují tajnosti

Mercedes po pátečních trénincích měnil palivový systém ve voze Lewise Hamiltona.
Okolo palivového systému ve voze Hamiltona panují tajnosti

Mechanici Mercedesu museli v boxech zůstat déle, než je povoleno a využít tak jeden ze žolíků, které týmům umožňují pracovat i v době, kdy to není povoleno.

Hamiltona za výměnu palivového systému nečeká žádný trest. Nepočítá se jako komponenta pohonné jednotky a k výměně došlo v noci z pátku na sobotu a nikoliv v režimu parc fermé.

„Možná byste se na to měli zeptat Tota,“ uvedl Hamilton pro Motorsport.com. „On o tom ví více. Má to domino efekt.“

Co přesně tím Hamilton myslí a jaký vliv to bude mít na jeho závod, to neprozradil ani Toto Wolff. „Viděli jsme nějaká data a nebyli si jistí, zda je vše v pořádku. Našim hlavním cílem je dát jim spolehlivé auto k boji na trati.“ 

Podle Wolffa je Mercedes s ohledem na dřívější technické problémy extrémně opatrný.

Na dotaz, co myslel Hamilton svými slovy, reagoval Wolff. „Jo, samozřejmě, existují některé části, které když vyměníte, dostanete penalizaci. Snažíme se udělat nejlepší rozhodnutí, aby se zabránilo penalizaci, ale obsahují problém.“

„Omlouvám se, ale nemohu být přesnější, protože nechci, aby to vedle (Ferrari, Red Bull) věděli.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (14) Další článek: Od Gutiérreze jsme očekávali více, zní z Haasu
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".