OK den, hodnotí Räikkönen premiéru v Austinu

Pilot stáje Lotus se nyní soustředí hlavně na udržení třetího místa v šampionátu jezdců. Na Hamiltona má náskok šestnácti bodů.
OK den, hodnotí Räikkönen premiéru v Austinu

Kimi Räikkönen startoval ze čtvrtého místa a část paddocku ho považovala za černého koně závodu. Scénář z Abú Zabí se ovšem nenaplnil a finský pilot mohl být nakonec rád za body za šesté místo. Třiatřicetiletý závodník přiznal, že Velká cena USA byla pěkně perná.

"OK den, ale ne zrovna jednoduchý. Nevyšel mi start a pak jsem se dostal do kontaktu s monopostem Force Indie, kvůli čemuž jsem ztratil další pozice. Poté se vůz choval dobře a mohl jsem předjet několik soupeřů. Bohužel, když se zatáhlo, ochladilo se až příliš. Pneumatiky přestaly fungovat, a to umožnilo Jensonovi se přede mě dostat. Byl to v podstatě závod, kde záleželo hlavně na tom, aby byly pneumatiky ve správném funkčním okně. Jsem pořád třetí v šampionátu a uděláme všechno pro to, aby to tak zůstalo," prohlásil Räikkönen.

Romain Grosjean rozhodně nemůže říci, že by se v závodě nudil. Rychlost mu nechyběla, předvedl několik pohledných soubojů, ovšem i chyb, a tak se musel spokojit se sedmou pozicí. 

"Nebyl to špatný závod, ale smyk v sedmém kole byl frustrující. Start byl v pohodě, první kolo pěkné a rychlost jsme určitě měli. Z nastalé situace se mi podařilo se docela dobře oklepat. Nakonec jsem mohl bojovat s Kimim, což bylo povzbudivé. Jel jsem naplno a jsem rád, že jsem mohl týmu přivézt nějaké body," hodnotil závod Francouz.

Diskuze (7) Další článek: Räikkönen se pro rok 2013 ohlíží také u Sauberu a Williamsu