Ohrožuje forma McLarenu další kariéru Jensona Buttona?

Aktuální forma McLarenu může ohrozit další kariéru Jensona Buttona. Jako obvykle jsou za vším peníze.
Ohrožuje forma McLarenu další kariéru Jensona Buttona?

McLaren je v současné době v poněkud schizofrenní situaci. Z hlediska rozpočtu, nasazených jezdců (dva mistři světa) a své historie je to top tým.

Z hlediska výsledků je to ale tým z konce startovního pole. McLarenu v současné době patří deváté místo v poháru. Hůře už na tom letos nebude, je velmi nepravděpodobné, že by Manor bodoval a získal tolik bodů.

Teoreticky se může ještě McLaren posunout, ale i tak skončí hodně hluboko v Poháru konstruktérů, což má vliv na peníze z komerčních práv. Když k tomu připočtete, že McLaren stále nemá velkého sponzora, máte problém na příjmové straně.

Podle The Sunday Telegraph to může mít vliv na budoucnost Jensona Buttona. Sám Alonso totiž pobírá 25 milionů liber. Button sice šel podle všeho z platem dolů, ale podle smlouvy by se mu měl plat pro příští rok zvýšit z 8 na 12 milionů liber. Pokud tedy McLaren využije svou opci. Ať už je to jakkoliv, Button je pro McLaren velmi drahý. 

Jezdci jako Magnussen nebo Vandoorne by stáli odhadem kolem 1 milionů. Podle The Telegraph by z těchto dvou měl šanci právě Magnussen, který by mohl přinést peníze od sponzorů z Dánska.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Permane: Renault bych přivítal s otevřenou náručí

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10