V Madridu vystavili ohořelý monopost Grosjeana

Ohořelý monopost, ve kterém prožil před třemi lety Romain Grosjean těžkou nehodu v Bahrajnu, bude k vidění na výstavě v Madridu.

Aktualizace (23. března)

Výstava začíná. Takhle vypadá vitrína s Grosjeanovým monopostem. Nechybí ani volant. 


Zajímavou příležitost budou mít návštěvníci, kteří v Madridu navštítí blížící se oficiální výstavu formule 1.

Ve španělské metropoli totiž bude v rámci interaktivní expozice na téma bezpečnosti formule 1 k vidění také poničený monopost Haas VF-20, se kterým během Velké ceny Bahrajnu na okruhu Shakir v roce 2020 těžce havaroval Romain Grosjean.

Pilot Haasu tehdy po kontaktu s Daniilem Kvjatem ztratil kontrolu nad svým strojem a v rychlosti téměř 200 km/h naboural do svodidel. Zatímco část vozu prošla skrz naskrz bariérou, část monopostu zůstala před ní. Situaci navíc zhoršil oheň, který vzplanul bezprostředně po nárazu. Grosjean však i díky ochrannému rámu „Halo“ neutrpěl vážnější zranění a vyvázl s poškozenými vazy a s mírnými popáleninami. 

„Z mého pohledu to byla velká nehoda, ale neuvědomoval jsem si, jak moc silný náraz to byl,“ uvedl Grosjean v rozhovoru s organizátory výstavy.

„Až druhý den, když jsem někoho požádal, aby mi ukázal, jak to vypadalo, jsem si to uvědomil. Moje žena se na ten závod skutečně dívala s mým tátou a dětmi. Ten okamžik si budou pamatovat celý život,“ přiznal francouzský závodník, který nyní závodí v zámořském seriálu IndyCar.

Výstava F1 se bude konat v madridském veletržním komplexu IFEMA v termínu od 24. března. Jednorázové vstupné pro dospělé startuje na částce 19,99 eur.

Další článek: Hamilton by měl odejít do Ferrari. Formule 1 to potřebuje, myslí si Eddie Jordan

Témata článku: ,