Oficiálně: Tým Renault se spojil s Genii Gérarda Lopeze

Stáj si ponechá svůj název.

Automobilka Renault dnes oznámila, že její tým formule 1 uzavřel strategické partnerství se společností Genii lucemburského podnikatele Gérarda Lopeze. Závodit bude i nadále pod názvem Renault.

Francouzi ale neodhalili žádné detaily partnerství s Genii, pouze uvedli, že obě strany "budou tým provozovat společně." Lopez získal v týmu "velký podíl", který podle zdrojů blízkých týmu činí 75 %.

Renault uvedl, že formuli 1 považuje i nadále za důležitý nástroj pro dosahování cílů společnosti.

"Jsem nadšený, že můžu přivítat Genii Capital jako našeho nového strategického partnera," uvedl šéf Renaultu F1 Bernard Rey. "Společně se těšíme, že budeme znovu soutěžit na nejvyšší úrovni formule 1. Dnešní oznámení také potvrzuje závazky Renaultu a důvěru v řídící orgány tohoto sportu, že formuli 1 učiní zelenější."

Renault na závěr uvedl, že prodejem podílu v týmu dosáhne na úroveň nákladů, která je pro něj ve formuli 1 přijatelná.

"Společně s Renaultem máme v úmyslu tým spravovat stejně jako všechny naše ostatní investice, prioritou budou výkonnostní cíle, aniž bychom zanedbali efektivitu nákladů," uvedl ředitel Genii Eric Lux.

"Jsme přesvědčení, že jsou výkony na trati slučitelné s dobrými obchodními výsledky. Využijeme našeho podnikatelského ducha a obchodní know-how, abychom tohoto cíle dosáhli."

O Robertu Kubicovi, který má s Renaultem podepsanou smlouvu, se tým nezmínil. Očekává se však, že se nic nezmění a polský jezdec bude v roce 2010 závodit pro Renault.

Francouzi dnes také potvrdili, že s jejich motory bude v příštím roce pokračovat tým Red Bull Racing. Továrnu na motory ve Viry-Châtillon si automobilka ponechává ve stoprocentním vlastnictví.

Další článek: Mercedes GP přiznal, že o Schumachera usiluje

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00