Oficiálně: Sir Lewis Hamilton

Lewis Hamilton letos vyrovnal Schumachera v počtu titulů, stal se sportovní osobností roku podle BBC a nyní také Sirem.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Oficiálně: Sir Lewis Hamilton | Foto: Getty Images / Clive Mason

Poté, co se Lewis Hamilton stal sedminásobným mistrem světa, usilovala skupina britských poslanců o to, aby se stal rytířem. Objevil se však problém, protože Hamilton od začátku své kariéry žije v zahraničí – konkrétně v Monaku.

Britský premiér Boris Johnson ale podle Daily Mail nakonec „zádrhel“ obešel tím, že Hamiltona umístil na speciální seznam. Na něm jsou osobnosti, které Spojenému království poskytli výjimečné služby v zahraničí i na mezinárodní úrovni.

„Lewis je skutečný gigant našeho sportu a jeho vliv je obrovský v autě i mimo něj,“ řekl nový šéf formule 1 Stefano Domenicali. „To, čeho dosáhl, je fenomenální a čeká ho ještě více.“

„Spojené království může být velmi hrdé na to, že má šampióna a velvyslance kalibru Sira Lewise Hamiltona,“ uvedl Toto Wolff.

Není prvním z oblasti motorsportu

Řád britského impéria sice mohou dostat i lidé, kteří nejsou Brity, ale Sir si před jméno mohou psát pouze britští občané.

Sir mají před jménem Frank Williams (od roku 1999), Jackie Stewart (2001), a Patrick Head (2015).

Z osobností motorsportu, které už nejsou mezi námi, jmenujme Stirlinga Mosse (2000), Jacka Brabhama (1978).

Už na přelomu 20. a 30. let minulého století se na tento seznam zapsali Henry Segrave a Malcolm Campbell.

Další článek: Páteční tréninky by měly nově trvat jen hodinu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.