Oficiálně: Alonso se zúčastní Le Mans a WEC spolu s Buemim a Nakadžimou

Fernando Alonso bude letos v červnu závodit ve slavném závodě 24 hodin Le Mans. Usedne do protypu LMP 1 týmu Toyota, se kterým absolvuje i některé závody šampionátu FIA WEC.
Oficiálně: Alonso se zúčastní Le Mans a WEC spolu s Buemim a Nakadžimou

Konec spekulacím, španělský dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernado Alonso se v červnu zúčastní slavného závodu 24 hodin Le Mans na trati La Sarthe. Kromě toho s týmem Toyota absolvuje i několik dalších závodů šampionátu FIA WEC.

Pokud Alonso dokáže v Le Mans zvítězit, bude o krok blíže zisku kýžené „trojkoruny“ motorsportu. 

Prototypy Cadillac znovu ovládly Daytonu, Alonsovi se nedařilo

Prototypy Cadillac znovu ovládly Daytonu, Alonsovi se nedařilo

Alonso se stane součástí posádky prototypu Toyota TS050 Hybrid #8, v jehož kokpitu se bude střídat s bývalými piloty F1 Sébastien Buemim a Kazukim Nakadžimou. Posádka sesterské vozu #7 zůstává před novou sezónou beze změny – Mike Conway, Kamuj Kobajaši, Jose Maria Lopez.

V posádce vozu #8 Alonso nahradí Anthonyho Davidsona, který se u Toyoty přesune do pozice rezervního a vývojového jezdce.

Kromě „závodu závodů“ na okruhu La Sarthe uvidíme Alonso v kokpitu Toyoty i ve všech ostatních závodech světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC, které nebudou kolidovat s podniky F1.

Rotenberg chce Sirotkina s Kvjatem v Le Mans

Rotenberg chce Sirotkina s Kvjatem v Le Mans

Konkrétně by se mělo jednat o šestihodinový závod ve Spa 5. května, kde by měl Alosno debutovat ve třídě LMP 1, v úvahu poté přicházejí ještě další šestihodinovky na Silverstonu (19. srpna) a v Šanghaji (18. listopadu).

Nová sezóna FIA WEC bude rozdělena do let 2018 a 2019, a proto zůstává otázkou, jestli se Španěl bude moci objevit i v závodě na Sebringu na 1500 mil (17. března 2019), šestihodinovce ve Spa (4. května 2019) a v Le Mans 2019, jehož datum bylo stanoveno na víkend 15. a 16. června.

„Nikdy jsem se nestyděl za to, že chci získat trojkorunu motorsportu. Loni jsem zkusil vyhrát v Indy, ale nevyšlo to. Letos, za což musím poděkovat McLarenu, se zúčastním Le Mans. Bude to výzva a hodně se toho může pokazit, já se ale těším,“ řekl Alonso pro oficiální web McLarenu. 

„Možnost závodit ve WEC se mi naskytla jen díky dobrému a chápajícímu vztahu s McLarenem. Jsem velmi šťastný, že chápou, co to pro mě znamená.“

Další článek: Dobrá nálada opřená o fakta. Chceme být na pódiu, říká Alonso

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen