Odvážná spekulace: Marussiii zachrání Haas (aktualizováno)

Dnes měla proběhnout druhá aukce majetku týmu Marussia. Po této aukci by byla šance na záchranu týmu už nulová, protože za dva měsíce nepostavíte tým z ničeho ani s povolením FIA, které vám umožňuje nasadit loňský vůz. Aukce byla ale nakonec zrušena.
Odvážná spekulace: Marussiii zachrání Haas (aktualizováno)

Dnešní aukce byla před několika dny zrušena, protože probíhají jednání s možným kupcem. Speed Week přichází s velmi odvážnou teorií, že oním záhadným zájemcem není nikdo jiný než Gene Haas.

Spolumajitel týmu NASCAR a muž, který vydělává na výrobě obráběcích strojů, postaví svůj vůz na startovní rošt v roce 2016. S Marussií má již dnes paradoxně těsné vztahy, protože v první aukci koupil část vybavení i samotnou továrnu.

Pokud by Haas Marussii zachránil a postavil v Melbourne na start loňský vůz, spadl by mu do úst doslova pečený holub. Nejen, že by měl ve své továrně zkušené zaměstnance, ale vlastnil by i potřebné znalosti, propojení s Ferrari (Haas chce používat motory i další věci z Maranella) a dokonce i podklady pro vůz, který chtěla Marussia letos nasadit.

Aktualizace

Haas pro Autosport popřel, že by měl zájem o koupi Marussie. Tým prý kupuje pouze továrnu.

 

Další článek: Vettel je přesně tím, co Ferrari potřebuje, říká Surtees

11:25 | Roy Nissany nastoupí v pátek do prvního tréninku za Williams. Nahradí Russella.
9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10