Odstoupil Kobajaši jen proto, aby tým ušetřil?

Kamuj Kobajaši měl po závodě v Soči říct, že musel odstoupit ze závodu jen proto, aby šetřil vůz. Žádný technický problém prý na vině nebyl. Šéf týmu je slovy Japonce překvapen a odmítá je.
Odstoupil Kobajaši jen proto, aby tým ušetřil?

Není veřejným tajemstvím, že Caterham má velké finanční problémy. Současné vedení to nedávno komentovalo slovy, že téměř denně na ně padají noví kostlivci ze skříně, nové dluhy a z Caterhamu se tak stala továrna na zázraky.

Caterham chystá nové křídlo, chce porazit i Lotus

Caterham chystá nové křídlo, chce porazit i Lotus

Manfredi Ravetto je teď překvapený tím, co Kobajaši veřejně prohlašuje. Tým odmítá, že by Kobajaši v Rusku zastavil jen proto, aby šetřil techniku.

„Viděli jsme telemetrii, která ukazovala na potenciální problém s brzdami. Proto jsme se rozhodli neriskovat: Kamuj to oficiálně potvrdil. Rád bych připomenul, že nás žádal o výměnu předešlé sady už po kvalifikaci, protože cítil vibrace. Kamuje jsme instruovali, aby odstoupil, protože bezpečnost našich jezdců je pro nás na prvním místě!“

„Pokud jde o jeho komentář, mohu odpovědět znovu jen fakty. Tým dosahuje od Velké ceny Velké Británie stálý progres. V posledních dvou závodech jsme se dokázali velmi dobře kvalifikovat a byli jsme blízko Q2. V Suzuce jsme Kamujovo těžce zničené auto bez problémů rychle opravili, takže jeho komentáře nedokážeme pochopit,“ dodává Ravetto. 

Další článek: Stefano Domenicali bude pracovat pro Audi

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.