Odstoupil Kobajaši jen proto, aby tým ušetřil?

Kamuj Kobajaši měl po závodě v Soči říct, že musel odstoupit ze závodu jen proto, aby šetřil vůz. Žádný technický problém prý na vině nebyl. Šéf týmu je slovy Japonce překvapen a odmítá je.
Odstoupil Kobajaši jen proto, aby tým ušetřil?

Není veřejným tajemstvím, že Caterham má velké finanční problémy. Současné vedení to nedávno komentovalo slovy, že téměř denně na ně padají noví kostlivci ze skříně, nové dluhy a z Caterhamu se tak stala továrna na zázraky.

Caterham chystá nové křídlo, chce porazit i Lotus

Caterham chystá nové křídlo, chce porazit i Lotus

Manfredi Ravetto je teď překvapený tím, co Kobajaši veřejně prohlašuje. Tým odmítá, že by Kobajaši v Rusku zastavil jen proto, aby šetřil techniku.

„Viděli jsme telemetrii, která ukazovala na potenciální problém s brzdami. Proto jsme se rozhodli neriskovat: Kamuj to oficiálně potvrdil. Rád bych připomenul, že nás žádal o výměnu předešlé sady už po kvalifikaci, protože cítil vibrace. Kamuje jsme instruovali, aby odstoupil, protože bezpečnost našich jezdců je pro nás na prvním místě!“

„Pokud jde o jeho komentář, mohu odpovědět znovu jen fakty. Tým dosahuje od Velké ceny Velké Británie stálý progres. V posledních dvou závodech jsme se dokázali velmi dobře kvalifikovat a byli jsme blízko Q2. V Suzuce jsme Kamujovo těžce zničené auto bez problémů rychle opravili, takže jeho komentáře nedokážeme pochopit,“ dodává Ravetto. 

Další článek: Stefano Domenicali bude pracovat pro Audi

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00