Odstoupení týmu nebo nakažený jezdec už kolotoč F1 nezastaví

Formule 1 nebude rušit závody v případě, že se nakazí některý z jezdců, případně odstoupí tým s větším počtem nakažených.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Odstoupení týmu nebo nakažený jezdec už kolotoč F1 nezastaví  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

V Austrálii byl na COVID-19 pozitivně testován jeden ze zaměstnanců McLarenu. Tým následně ze závodu odstoupil a později byla velká cena zrušena. 

Formule 1 se chystá na restart sezóny, ke kterému dojde o víkendu 3. až 5. července v Rakousku za přísných opatření. K dispozici má být osmdesátistránkový manuál, který popisuje cestování, pobyt v hotelu i pohyb v paddocku.

Formule 1 potvrdila evropskou část kalendáře. Začne se 5. července

Formule 1 potvrdila evropskou část kalendáře. Začne se 5. července

Chase Carey potvrdil, že pokud by se nakazil některý z jezdců, nebo některý z týmu odstoupí, bude se závodit dál.

„Doporučujeme týmům, aby zavedly postupy, takže pokud bude muset být jednotlivec umístěn do karantény, máme kapacity ho poslat do karentény v hotelu a nahradit ho,“ uvedl Carey na webu F1.

Podle šéfa F1 je seznam toho „co by kdyby“ příliš velký, takže nelze vše předem naplánovat, ale „tým, který nebude schopen závodit by nezpůsobil zrušení závodu. Nemyslím si, že bych tu mohl sedět a vyložit důsledky. Budeme však mít zavedený postup, že nalezení infekce nepovede ke zrušení. Pokud bude nakažený jezdec, jsou k dispozici rezervní jezdci.“

„Nepouštěli bychom se do toho, kdybychom si nebyli jistí, že máme potřebné postupy, odborné znalosti a schopnosti, abychom zajistili bezpečné prostředí a zvládli jakékoliv problémy, které přijdou.“

„Budeme testovat, než tam pojedeme, pak se bude testovat každé dva dny. Existují procesy, pokud najdeme infekci. Uvědomujeme si, že existuje taková možnost, takže jsme připraveni se s tím náležitě vypořádat, pokud zjistíme pozitivní infekci.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Red Bull udělal vše, aby mohlo být Rakousko v kalendáři

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?