Odstoupení týmu nebo nakažený jezdec už kolotoč F1 nezastaví

Formule 1 nebude rušit závody v případě, že se nakazí některý z jezdců, případně odstoupí tým s větším počtem nakažených.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Odstoupení týmu nebo nakažený jezdec už kolotoč F1 nezastaví  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

V Austrálii byl na COVID-19 pozitivně testován jeden ze zaměstnanců McLarenu. Tým následně ze závodu odstoupil a později byla velká cena zrušena. 

Formule 1 se chystá na restart sezóny, ke kterému dojde o víkendu 3. až 5. července v Rakousku za přísných opatření. K dispozici má být osmdesátistránkový manuál, který popisuje cestování, pobyt v hotelu i pohyb v paddocku.

Formule 1 potvrdila evropskou část kalendáře. Začne se 5. července

Formule 1 potvrdila evropskou část kalendáře. Začne se 5. července

Chase Carey potvrdil, že pokud by se nakazil některý z jezdců, nebo některý z týmu odstoupí, bude se závodit dál.

„Doporučujeme týmům, aby zavedly postupy, takže pokud bude muset být jednotlivec umístěn do karantény, máme kapacity ho poslat do karentény v hotelu a nahradit ho,“ uvedl Carey na webu F1.

Podle šéfa F1 je seznam toho „co by kdyby“ příliš velký, takže nelze vše předem naplánovat, ale „tým, který nebude schopen závodit by nezpůsobil zrušení závodu. Nemyslím si, že bych tu mohl sedět a vyložit důsledky. Budeme však mít zavedený postup, že nalezení infekce nepovede ke zrušení. Pokud bude nakažený jezdec, jsou k dispozici rezervní jezdci.“

„Nepouštěli bychom se do toho, kdybychom si nebyli jistí, že máme potřebné postupy, odborné znalosti a schopnosti, abychom zajistili bezpečné prostředí a zvládli jakékoliv problémy, které přijdou.“

„Budeme testovat, než tam pojedeme, pak se bude testovat každé dva dny. Existují procesy, pokud najdeme infekci. Uvědomujeme si, že existuje taková možnost, takže jsme připraveni se s tím náležitě vypořádat, pokud zjistíme pozitivní infekci.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Red Bull udělal vše, aby mohlo být Rakousko v kalendáři

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10