Odpor veřejnosti ke dvojitým bodům formuli 1 zaskočil, přiznal Wolff

Sportovní ředitel Mercedesu Toto Wolff připustil, že čelní představitelé formule 1 nepočítali s tak negativními reakcemi na nové pravidlo o dvojnásobných bodech z poslední GP.
Odpor veřejnosti ke dvojitým bodům formuli 1 zaskočil, přiznal Wolff

Cílem je co nejvíce prodloužit boje o tituly, ale veřejnost a jezdci v tom spatřují umělý prvek, který je zcela zbytečný, a dali to jasně najevo.

"Tu vlnu s*aček, která následovala, jsme nečekali," komentoval Wolff. "Probírali jsme to ze všech stran a důvodem bylo, že jsme v posledních letech viděli dominanci jednoho jezdce a týmu, přičemž televizní sledovanost nenaplnila očekávání."

"Byl to správný krok nebo ne? Devadesát procent našich fanoušků a diváků, a to je to důležité, nám řeklo, že to byl špatný krok. Takže bychom to možná měli přehodnotit."

Potenciální změna ale přijde nejdříve v sezóně 2015, pro letošní rok je pravidlo už dané.

"Rozhodli jsme, že si ho chvíli necháme," pokračoval Wolff. "Jsou tu určité argumenty pro. Kdybychom z nějakého důvodu měli znovu jeden dominantní tým, trochu to okoření konec sezóny."

"Je třeba něco dělat, a když vidíte klesat televizní sledovanost, musíte něco zkusit. Možná to nebyla ta správná věc, ale možná na to musíme přijít."

Dvojitým bodům není moc nakloněn šéf Red Bullu Racing Christian Horner, ale ten by řešení viděl paradoxně v jejich rozšíření. "Asi by bylo lepší to udělat na tři závody, abyste odstranili ten rozměr loterie u posledního závodu," řekl.

Diskuze (37) Další článek: Hamilton, Rosberg a Massa: Jak se řídí letošní vozy
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen