Odpadlík Räikkönen nastoupí v USA i Brazílii

Räikkönen do závodu odstartoval klasicky z roštu, avšak incident z první zatáčky ho vyřadil ze závodu. Loňské vítězství se tak neopakovalo. [AKTUALIZOVÁNO]
Odpadlík Räikkönen nastoupí v USA i Brazílii

Kimi Räikkönen měl po vyloučení z kvalifikace dvě možnosti - startovat z pitlane, nebo z roštu. Rozhodl se pro druhou možnost, avšak v první zatáčce ho zastavila kolize. Nebylo by tedy bývalo lepší, kdyby Räikkönen odstartoval z boxů? "Ne," odpovídá Fin jednoznačně.

"Šel jsem na vnitřek. Nějak jsem se dotkl jednoho caterhamu. Nebyl to tvrdý náraz, ale nešťastný úhel. Zlomilo se mi řízení," okomentoval Räikkönen svůj závod.

Velká cena Abú Zabí tak pro Icemana skončila téměř dříve, než vůbec začala. Fanoušci finského pilota se však nemusí obávat, že svého oblíbence viděli letos naposledy. Podle posledních zpráv bude Räikkönen závodit jak v USA, tak i v Brazílii. V neděli ráno totiž došlo k dohodě mezi manažerem Räikkönena Stevem Robertsonem a majitelem Lotusu Gerardem Lopezem. 

Naděje na zisk titulu vicemistra světa se však postupně rozplývají, neboť Alonso dnes dokázal dojet na páté pozici.

Romain Grosjean předvedl další spolehlivý výkon a zaslouženě si dojel pro čtvrté místo.

"Závod byl dost dlouhý. Start se mi povedl a v prvních několika zatáčkách jsem se posunul o dvě příčky dopředu. Poté jsem ztratil dost času za monopostem Force Indie. Mohl jsem ho předjet díky DRS, ale měl o tolik lepší maximálku, že na následující rovince přelétl zpátky přede mě. Prostřední stint nás nakonec stál možnost boje o stupně vítězů, co se rychlosti týče, mohli jsme možná zatopit i Markovi, ale ne vždy to holt vyjde podle představ. Je škoda, že jsme nezískali čtvrté pódium v řadě, ale čtvrté místo po pár složitých dnech není špatné."

Další článek: Vettel vítězstvím v Abú Zabí vyrovnal další rekord Michaela Schumachera

Témata článku: , , ,