Odložit GP Bahrajnu bylo jediné možné řešení, říkají jezdci a týmy

Sezóna 2011 začne s dvoutýdenním zpožděním, ale svět formule 1 se shodl, že jinak řešit situaci s bahrajnským závodem nešlo.
Odložit GP Bahrajnu bylo jediné možné řešení, říkají jezdci a týmy

"Vzhledem k tomu, jaká je situace v této části světa, se nic jiného myslím dělat nedalo," řekl k odložení bahrajnského závodu Bernie Ecclestone. A se svým názorem našel podporu u účastníků šampionátu.

Mark Webber dal jasně najevo ještě před rozhodnutím o odkladu, že není vhodné, aby formule 1 jela závodit do Bahrajnu, když tamní obyvatelé řeší tak závažné problémy. "Myslím, že bylo učiněno správné rozhodnutí, vzhledem k tomu, co se děje. Takže se místo toho těšíme do Melbourne," uvedl Australan.

Zájmy bahrajnských občanů mají přednost před formulí 1 také podle Michaela Schumachera. Bývalý mistr světa označil rozhodnutí o odložení závodu za správné a dodal: "Ti lidé tam mají jiné starosti, než je formule 1. A tyto otázky mají samozřejmě prioritu."

Brzké uklidnění situace popřál Bahrajncům Felipe Massa. "Myslím, že to bylo správné rozhodnutí, protože situace je tam velmi vážná. Jestli tu je sebemenší riziko, je lepší tam nejet. Ale nejdůležitější je, aby se situace v Bahrajnu uklidnila a byla jako předtím. Fanouškům by Grand Prix možná přinesla menší úlevu, ale nemyslím, že je pro Bahrajnce vhodná chvíle hostovat závod formule 1."

K odložení závodu se vyjádřily také týmy, vždy ve stejném duchu jako jezdci. "Pro všechny účastníky je to samozřejmě zklamání, ale je zřejmé, že vzhledem k okolnostem by bylo nevhodné teď závodit v Bahrajnu," prohlásil jménem Williamsu Adam Parr.

U Virginu vyvolaly zprávy o Bahrajnu nostalgické vzpomínky, protože tým jako jeden ze tří nováčků loni poblíž Manámy ve formuli 1 debutoval. "S velkou lítostí jsme sledovali vývoj událostí v uplynulém týdnu a je jasné, že jsou ve hře důležitější otázky, než jestli se uskuteční sportovní klání," řekl šéf stáje John Booth. "Zrušit pořádání závodu bylo v současnosti vhodným řešením a my toto rozhodnutí podporujeme. Doufáme, že se současné nepokoje v Bahrajnu uklidní."

Podporu rozhodnutí Bahrajnců nepořádat závod v březnu vyjádřila také Mezinárodní automobilová federace.

Další článek: Pneumatiky Pirelli změní závody, možná také ztíží předjíždění

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00