Odložit GP Bahrajnu bylo jediné možné řešení, říkají jezdci a týmy

Sezóna 2011 začne s dvoutýdenním zpožděním, ale svět formule 1 se shodl, že jinak řešit situaci s bahrajnským závodem nešlo.
Odložit GP Bahrajnu bylo jediné možné řešení, říkají jezdci a týmy

"Vzhledem k tomu, jaká je situace v této části světa, se nic jiného myslím dělat nedalo," řekl k odložení bahrajnského závodu Bernie Ecclestone. A se svým názorem našel podporu u účastníků šampionátu.

Mark Webber dal jasně najevo ještě před rozhodnutím o odkladu, že není vhodné, aby formule 1 jela závodit do Bahrajnu, když tamní obyvatelé řeší tak závažné problémy. "Myslím, že bylo učiněno správné rozhodnutí, vzhledem k tomu, co se děje. Takže se místo toho těšíme do Melbourne," uvedl Australan.

Zájmy bahrajnských občanů mají přednost před formulí 1 také podle Michaela Schumachera. Bývalý mistr světa označil rozhodnutí o odložení závodu za správné a dodal: "Ti lidé tam mají jiné starosti, než je formule 1. A tyto otázky mají samozřejmě prioritu."

Brzké uklidnění situace popřál Bahrajncům Felipe Massa. "Myslím, že to bylo správné rozhodnutí, protože situace je tam velmi vážná. Jestli tu je sebemenší riziko, je lepší tam nejet. Ale nejdůležitější je, aby se situace v Bahrajnu uklidnila a byla jako předtím. Fanouškům by Grand Prix možná přinesla menší úlevu, ale nemyslím, že je pro Bahrajnce vhodná chvíle hostovat závod formule 1."

K odložení závodu se vyjádřily také týmy, vždy ve stejném duchu jako jezdci. "Pro všechny účastníky je to samozřejmě zklamání, ale je zřejmé, že vzhledem k okolnostem by bylo nevhodné teď závodit v Bahrajnu," prohlásil jménem Williamsu Adam Parr.

U Virginu vyvolaly zprávy o Bahrajnu nostalgické vzpomínky, protože tým jako jeden ze tří nováčků loni poblíž Manámy ve formuli 1 debutoval. "S velkou lítostí jsme sledovali vývoj událostí v uplynulém týdnu a je jasné, že jsou ve hře důležitější otázky, než jestli se uskuteční sportovní klání," řekl šéf stáje John Booth. "Zrušit pořádání závodu bylo v současnosti vhodným řešením a my toto rozhodnutí podporujeme. Doufáme, že se současné nepokoje v Bahrajnu uklidní."

Podporu rozhodnutí Bahrajnců nepořádat závod v březnu vyjádřila také Mezinárodní automobilová federace.

Diskuze (14) Další článek: Pneumatiky Pirelli změní závody, možná také ztíží předjíždění
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.