Odchodem k Sauberu si Hülkenberg pohorší, míní Force India

Forma Force Indie byla v závěru sezóny taková, že podle zástupce šéfa týmu Boba Fernleyho dělá Nico Hülkenberg svým přestupem do Hinwilu chybu.
Odchodem k Sauberu si Hülkenberg pohorší, míní Force India

Force India celou sezónu doufala, že v tabulce šampionátu překoná Sauber, ale nakonec se jí to navzdory lepšímu finiši nepodařilo. A i když na rozdíl od švýcarských soupeřů letos nestála ani jednou na stupních vítězů, Fernley je přesvědčený, že Hülkenberg opouští lepší tým.

"Když se podíváte na statistiky od letní přestávky, auto Force Indie bylo výkonnostně páté nejlepší," řekl pro Autosport. "Jsme pořád dost daleko od první čtyřky, ale před ostatními máme náskok."

Hülkenbergův přestup indickou stáj mrzí o to víc, že ho měla ráda. "Jsme velmi smutní, že Nico odchází," přiznal Fernley. "Byl pro tým velkým přínosem. Měli jsme ho tu rádi a je to pro nás ztráta. Není pochyb o tom, že jsme z jeho odchodu smutní."

Indové zatím neoznámili, kdo německého závodníka nahradí. Měli by si ale nechat alespoň Paula di Restu. Ten se netajil tím, že doufal v přestup do lepšího týmu, ale Fernley je přesvědčený, že to jeho výkony neovlivnilo.

"Ne, to si nemyslím. Do Singapuru dominoval Paul a Nico byl dole. Od Singapuru to bylo opačně. Tak to s nimi bylo celou sezónou, jsou si blízko. Těžko se to soudí, takové šňůry přicházejí. Akorát se musí trochu uklidnit a připravit na novou sezónou."

Další článek: Grosjean dostal zákaz startu v Monze, aby se naučil respektu