Odchod z Ferrari by byl krokem zpět, shodují se Alonso a Massa

Oba současní jezdci Ferrari považují své angažmá v Maranellu za vrchol kariéry ve formuli 1. Ani jeden nechce závodit jinde, i když Massa musí o takové alternativě vážně uvažovat.
Odchod z Ferrari by byl krokem zpět, shodují se Alonso a Massa

Závodit pro Scuderii chce většina jezdců formule 1, i když to neznamená jistotu bojů o mistrovské tituly. "Ano, o tom není pochyb, neexistuje žádná jiná možnost," odpověděl Alonso na otázku New York Times, zda platí, že z Ferrari vede cesta už jen mimo Grand Prix.

"Podle mě není možné být jinde než ve Ferrari, jakýkoliv přestup by znamenal krok zpět. Vyhrál jsem dva šampionáty, 27 Grand Prix a tento tým mám rád. Libí se mi jeho způsob myšlení. Italové a Španělové mají podobnou kulturu a smysl pro humor. Díky mnoha věcem se tu cítím jako doma."

Španěl letos podepsal s Ferrari dlouholetou smlouvu až do roku 2016. Až vyprší, tak buď ve formuli 1 skončí, nebo bude dál závodit pro Maranello. "V té době mi bude 35 let, takže možná bude ta správná chvíle na odchod do důchodu," odhadl. "Možná ne. Ale pokud to nebude ta správná chvíle a budu mít možnost dál jezdit pro Ferrari, udělám to. Pokud ta možnost nebude, bude správná chvíle na odchod."

Plánování budoucnosti Felipeho Massy je komplikovanější. Smlouvu s Ferrari má do konce příštího roku a vedení týmu mu dalo jasně najevo, že pokud se nezlepší, nový kontrakt nedostane.

Brazilec odpovídal na stejnou otázku jako Alonso, tedy jestli po Ferrari ve formuli 1 už nic není. "Pro Ferrari jsem začal jezdit hodně mladý a nevím, kdy přestanu závodit. Smlouvu s Ferrari mám ještě na jeden rok, takže uvidíme. Ale závodění pro Ferrari si určitě pořád užívám."

"Ferrari určitě pořád patří na špičku, i když nevyhrává šampionáty a daří se to jinému týmu. Takže si myslím, že když odejdete z Ferrari, může to být malý krok zpět, ale pořád to bude krok zpět. A nejen z pohledu jezdění, ale za všechno, co k životu tohoto týmu patří."

Další článek: Vergne se vidí v roli třetího pilota Toro Rosso

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10