Odchod z Ferrari by byl krokem zpět, shodují se Alonso a Massa

Oba současní jezdci Ferrari považují své angažmá v Maranellu za vrchol kariéry ve formuli 1. Ani jeden nechce závodit jinde, i když Massa musí o takové alternativě vážně uvažovat.
Odchod z Ferrari by byl krokem zpět, shodují se Alonso a Massa

Závodit pro Scuderii chce většina jezdců formule 1, i když to neznamená jistotu bojů o mistrovské tituly. "Ano, o tom není pochyb, neexistuje žádná jiná možnost," odpověděl Alonso na otázku New York Times, zda platí, že z Ferrari vede cesta už jen mimo Grand Prix.

"Podle mě není možné být jinde než ve Ferrari, jakýkoliv přestup by znamenal krok zpět. Vyhrál jsem dva šampionáty, 27 Grand Prix a tento tým mám rád. Libí se mi jeho způsob myšlení. Italové a Španělové mají podobnou kulturu a smysl pro humor. Díky mnoha věcem se tu cítím jako doma."

Španěl letos podepsal s Ferrari dlouholetou smlouvu až do roku 2016. Až vyprší, tak buď ve formuli 1 skončí, nebo bude dál závodit pro Maranello. "V té době mi bude 35 let, takže možná bude ta správná chvíle na odchod do důchodu," odhadl. "Možná ne. Ale pokud to nebude ta správná chvíle a budu mít možnost dál jezdit pro Ferrari, udělám to. Pokud ta možnost nebude, bude správná chvíle na odchod."

Plánování budoucnosti Felipeho Massy je komplikovanější. Smlouvu s Ferrari má do konce příštího roku a vedení týmu mu dalo jasně najevo, že pokud se nezlepší, nový kontrakt nedostane.

Brazilec odpovídal na stejnou otázku jako Alonso, tedy jestli po Ferrari ve formuli 1 už nic není. "Pro Ferrari jsem začal jezdit hodně mladý a nevím, kdy přestanu závodit. Smlouvu s Ferrari mám ještě na jeden rok, takže uvidíme. Ale závodění pro Ferrari si určitě pořád užívám."

"Ferrari určitě pořád patří na špičku, i když nevyhrává šampionáty a daří se to jinému týmu. Takže si myslím, že když odejdete z Ferrari, může to být malý krok zpět, ale pořád to bude krok zpět. A nejen z pohledu jezdění, ale za všechno, co k životu tohoto týmu patří."

Další článek: Vergne se vidí v roli třetího pilota Toro Rosso

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00