Odchod Sainze bude klidnější než odchod Vettela, myslí si Brown. Před Španělem nebudou nic tajit

Carlos Sainz má před sebou celou sezónu s McLarenem, ale současně už ví, že z týmu na konci roku odejde.
Odchod Sainze bude klidnější než odchod Vettela, myslí si Brown. Před Španělem nebudou nic tajit

Je běžné, že odcházející jezdec je odstřižen od budoucích vývojových plánů. Letos je ale situace v mnohém unikátní. Někteří jezdci (Sainz, Vettel, Ricciardo) ví, že na konci roku u stávajícího týmu končí, ale musí za něj odjet ještě celou sezónu.

McLaren ale nechce před Sainzem nic utajovat. Jednak z toho důvodu,  že vůz pro příští rok bude více méně stejný jako ten letošní a tajit před jezdcem věci okolo aktuálního vozu není dobrý nápad, a pak také proto, že se Sainzem má dobré vztahy a věří mu.

„V roce 2020 budeme závodit společně. Chceme spolu letos uspět,“ řekl Brown ve vodcastu Sky Sports F1.

„Je to profesionál a my jsme profesionálové. Myslím, že pokud začnete skrývat informace, nebudete mít úspěšný rok 2020, takže se musíme soustředit na rok 2020, usilovat o maximální výkon. Proto se domnívám, že neposkytnutí informací není produktivní.“

Ferrari jde stranou. Sainz teď myslí jen na McLaren

Ferrari jde stranou. Sainz teď myslí jen na McLaren

„Naše auto pro rok 2021 bude podobné tomu z roku 2020. Možná, že kdyby byl vůz pro rok 2021 novým vozem, ocitli bychom se v nepříjemné pozici, pokud jde o sdílení informací o autě pro příští rok. Ale v příštím roce to bude stejné jako letos, takže se nebojím Carlosovi něco říkat. Budeme otevřenou knihou.“

„Naštěstí máme s Carlosem vynikající vztah. Během zimní přestávky jsme byli velmi transparentní. Je to profesionál, odvedl skvělou práci, jeho rodina jsou naši přátelé.“

U Ferrari to bude jiné

„Na rozdíl od některých jiných odchodů... myslím, že garáž Vettel-Leclerc ve Ferrari by mohla být letos docela vzrušující, někdy možná ze správných důvodů, někdy z nesprávných důvodů,“ pokračuje Brown.

„V naší garáži je spousta harmonie a myslím si, že Carlos a Lando se snaží si vzájemně konkurovat, ale mají mezi sebou respekt. Jsem velmi hrdý na to, jak jsme to zvládli. Myslím, že jsme se stali týmem, pro který jezdci rádi jezdí. Rádi bychom si mysleli, že jsme v garáži vytvořili prostředí, do kterého jezdci rádi přicházejí a jezdí za McLaren.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari nepřiveze do Rakouska žádné větší novinky. Soupeři ale ano

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10