Odchod Red Bullu by F1 přežila, řekl Wolff

Toto Wolff by byl rád, kdyby Red Bull v F1 zůstal, ale jeho odchod by prý královna motorsportu přežila.
Odchod Red Bullu by F1 přežila, řekl Wolff

„Red Bull je velmi moderní značkou a důležitý pro F1 a doufám, že se dostanou na startovní rošt. Doufám, že najdou dodavatele motoru,“ řekl Wolff na konferenci Camp Beckenbauer.

„Jednání probíhají, ale ne s námi,“ upřesnil Wolff, podle kterého by formule 1 odchod Red Bullu přežila.

„Před pár lety v průběhu 18 měsíců opustili sport Toyota, Honda a BMW. Jednalo se o tři velké konstruktéry a F1 přežila.“ Podle Wolffa je nutné se snažit udržet Red Bull v F1. Pokud to ale nevyjde, F1 to podle něj přežije.

Wolff se vyjádřil také na téma dominance. „V F1 jsme měli období, kdy byl jen jeden dodavatel motorů úspěšný a roky, kdy jich bylo mnohem více. Pravda je taková, že když se podíváte na roky po roce 2010, tak Renault vyhrál čtyři šampionáty v řadě a předtím to bylo stejné. Momentálně Ferrari a Mercedes nabízí motory, které jsou nejkonkurenceschopnější a na docela podobné úrovni, ale Renault má spoustu schopných lidí.“

Podle Wolffa to chce jen čas a Renault bude zpět. Totéž platí pro nového dodavatele z Japonska. „Honda je fantastická globální automobilka, high tech v hybridech a nepochybuji to tom, že budou v F1 silní. Ale je zde jedna věc, kterou si ani v F1 nemůžete koupit a to je čas. Musíte manažerovat očekávání a stanovit si správné cílem. Ale nepochybuji o tom. Dejte jim dva roky a Renault a Honda budou opět konkurenceschopní.“  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Grosjean nebyl pro Haas nejlepší volbou, naznačuje Villeneuve

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..