Odchod Kovalainena z McLarenu by Hamiltona mrzel

Ale ať už přijde kdokoliv, bude vítán.
Heikki Kovalainen jede s největší pravděpodobností svůj poslední závod pro McLaren, na jeho místo by měl přijít někdo jiný, favoritem je stále Kimi Räikkönen. Lewis Hamilton si ale Kovalainena oblíbil a z jeho případného odchodu nadšený není.

"Zaslechl jsem ty spekulace, ale tým nic nerozhodl a nic mi neřekl," uvedl Hamilton. "Takže čekám, jak to dopadne. Nemám žádné preference, pokud mám být upřímný."

"S Heikkim mám velmi dobrý vztah, myslím, že je to skvělý člověk a skvělý jezdec. Jsem rád, že je mým týmovým kolegou. Pokud se to změní, bude to svým způsobem škoda, ale ať už přijde kdokoliv, uvítám ho a doufejme, že nám pomůže zvítězit v šampionátu."

V příštím roce se očekává návrat McLarenu na špičku startovního pole a podle Hamiltona v tomto ohledu nebyly neužitečné ani letošní zkušenosti s nekonkurenceschopným vozem.

"Byl to dlouhý rok a hodně jsem se naučil. Cítím se spokojený, protože výsledků jsme nakonec dosáhli," řekl. "Nekončím sezónu na posledním místě. Jako tým jsme odvedli skvělou práci."

"Myslím, že jezdím lépe, než jaký výkon nabízí auto. V posledních sedmi závodech jsem získal nejvíce bodů ze všech a to jsem ani všechny nedokončil. Takže to byly dobré zkušenosti, které mi určitě pomůžou v budoucnu. Doufejme, že budu o něco chytřejší a že se budu umět lépe rozhodovat."
Další článek: USF1 plánuje evropské sídlo v Motorlandu Aragon