Odcházím kvůli špatným výsledkům, vysvětluje Haug

Sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug tvrdí, že jeho odchod znamená uznání odpovědnosti za dosavadní výsledky Stříbrných šípů ve formuli 1.
Odcházím kvůli špatným výsledkům, vysvětluje Haug

Oznámení o Haugově konci ve vedení německé automobilky přišlo nečekaně.

"Vždy někdo musí přijmout celkovou zodpovědnost," uvedl Haug pro SID. "V uplynulých třech letech jsme samozřejmě měli úspěchy, ale ne konzistentní, takže bylo třeba vytyčit směr a stanovit milník."

Podle spekulací mohl na Haugův odchod tlačit Niki Lauda, který se na podzim stal členem vedení týmu Mercedes.

"Chtěl bych znovu jasně říct, že jde o rozhodnutí představenstava a moje, dosáhli jsme ho společně vzájemnou dohodou," namítl Haug.

"Niki s tím nemá vůbec nic společného. Vycházíme spolu dobře a vzájemně se respektujeme, je to tak mnoho let a nic se na tom nezmění."

Další článek: Mercedes: Mělo by se nám dařit už příští rok, ale hlavní je sezóna 2014

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.